2017. nov. 14. 20:20
1/1 anonim válasza:
a1 * a1q * a1q^2 = 8
a1^3 * q^3 = 8
a1^3 = 2^3 / q^3
a1 = 2/q
a1 + a1q + a1q^2 = 7
2/q + 2 + 2q = 7
2q^2 + 2q + 2 = 7q
2q^2 - 5q + 2 = 0
q = 2 és a1 = 1 vagy q = 0,5 és a1 = 4
A sorozat 1, 2, 4 vagy 4, 2, 1