Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tudnék kezdeni ezzel a...

Mit tudnék kezdeni ezzel a büntetőfeladattal? Hogyan álljak neki? Hogyan lehetne a legkönnyebben elintézni?

Figyelt kérdés

Hááát... nos, az a helyzet, mivel ma a barátnőmmel iskolakezdés előtt történtek kis huncutságok, én egy kicsit jobb hangulatban is voltam. A tanárnak viszont pont ma volt rossz napja, de én meg nem voltam sajnos az örömömben tekintettel másra.

Műszaki szakrajz órán kétszer is belepofáztam az órába, a tanár meg ezért előzetesen ceruzával bevágott két egyest a naplóba. Szünetben meg kihívott, lenyalatta velem (szerencsére nem szó szerint) mind a három táblát (annak ellenére, hogy krétaallergiám van)...


...Majd büntetésből feladta, hogy péntekre szerkesszek ki egy √[(5+√11)/7] átmérőjű gömböt ferde axonometriában. o.O Különben zselés fekete tollal fogja átírni a két egyest. =(


Én meg most amellett, hogy a barátnőm egyre inkább húzza itthon az agyamat, gőzöm sincs, hogy hogy álljak neki. Pedig eddig egy híján színtiszta ötös voltam rajzból. =( Ha ezt nem tudom megoldani, lecsúszok hármasra... s az még haggyán, a tanár ízekre fogja cincálni a félévi bizimet... fenyegetett is, hogy tesz róla =(


Ráadásul a barátnős napok is elmennek, én meg szétkaparom a falat.

De ha legalább meg tudnám oldani, ez nem lenne hiába.


LÉGY SZÍVES SEGÍTSETEK!!! =(


2017. nov. 15. 19:24
 1/2 A kérdező kommentje:

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!

NEM JUTOK SEHOGY SEM EGYRŐL A KETTŐRE EZZEL A FELADATTAL, ÉS EZ A TANÁR KI FOG NYÍRNI!!!!!


=(

2017. nov. 16. 19:58
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

A műszaki rajzhoz nem értek, csak a matekhoz.

Szerintem ha a gömb sugarát megszerkeszted, akkor már a többit meg tudod oldani :)

Szóval. Gyök(x) hosszú szakaszt úgy kell szerkeszteni, hogy egymás mellé felveszel egy 1 és egy x hosszúságú szakaszt egy egyenesre. Legyen AP és PB a két szakasz.

Szerkessz egy AB átmérőjű kört. Állíts egy merőlegest AB szakaszra a P pontban. Ahol ez a merőleges a kört metszi, az a Q pont. Ekkor a PQ szakasz hossza épp gyök(x) lesz.

Ezzel a módszerrel szerkeszthetsz egy gyök(11) hosszú szakaszt. Szerkessz mellé egy 5 hosszú szakaszt, megvan az 5+√11 hosszú szakaszod. Ezt oszd fel 7 részre a következőképpen:

Ha a felosztandó szakaszt RS-nek tekinted, akkor húzz egy tetszőleges irányú félegyenest az R pontból, erre mérj fel R-től kezdve 7 db egyenlő hosszú kis szakaszt (bármekkorák lehetnek, csak legyenek egymással egyenlők). Az utolsó kis szakasz végpontját kösd össze S ponttal, és ezzel húzz párhuzamost az első kis szakasz végpontján át. Ez a párhuzamos metssze az RS szakaszt mondjuk a T pontban, ekkor RT szakasz hossza épp (5+√11)/7 lesz.

Most ebből kell gyököt vonnod úgy, ahogy azt az első szerkesztésnél leírtam. (Felveszel mellé egy 1 hosszú szakaszt, kör szerkesztése és merőlegessel metszése...)

Ezzel lesz √[(5+√11)/7] hosszú szakaszod.

2017. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!