Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Integrálásnál el tudná valaki...

Integrálásnál el tudná valaki nekem magyarázni, hogy ez miért így van?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van ez a két feladat. Nem értem, hogy miért van az, hogy egyik sincs úgymond túlbonyolítva, mármint hogy az lnx deriváltja a sima 1/x, integráltja az 1/xnek pedig szintén az lnx, viszont a ctgx-nek nem az -1/sinnégyzetx. Remélem érthető, hogy értem :D Tehát jó, ott van az a szabály, amit a 9. es mellett írnak, de nem értem, hogy miért azt kéne alkalmazni, mikor a sima ctgx függvénynek megvan a deriváltja, ugyanúgy, mint az lnx-nek. Itt miért nem lehet fordítva alkalmazni ezt, mint az lnx-nél?



2017. nov. 19. 14:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg érthető, lehet én értelmeztem félre az integrálást, azért nem értem, de ez nem az, hogy fordítva csinálom a deriválást, mármint annak az ellentéte? :D A deriválást még értem, de itt már totál összezavarodtam
2017. nov. 19. 14:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit te írsz, az a ctg(x) deriváltja; ha a -1/sinnégyzetx-et integrálnád, akkor kapnád meg a ctg(x)-et (eltekintve a +C-től). Értelemszerűen ha a ctg(x)-et integrálod, akkor egy teljesen más függvényt fogsz kapni, mint a derivált (persze erre is lehet ellenpéldát adni, például az e^x függvény deriváltja és integráltja is e^x, de az esetek többségében más lesz az integrált, mint a derivált).
2017. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem deriválni akarod a kotangest, hanem integrálni. Az első feladatban se a logaritmust deriválod, hanem az 1/x-et integrálod.


Ami az első feladatban az 1/x, az a másodikban a ctg. Ezeket integrálod. Ami az első feladatban az ln, az a masodikban az ln sin.

2017. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaa, akkor totál félreértelmeztem, köszönöm mindkettőtöknek! :)
2017. nov. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!