Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekban mi a különbség az, ,...

Matekban mi a különbség az, , m" és az, , M" között?

Figyelt kérdés
Épp a terület, kerület, térfogatot tanuljuk

2017. nov. 19. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi honnan tudjuk hogy mire használjátok?

Küldj képet...


Magában csak egy változót jelent.

2017. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Képet nem tudok mutatni, de írok rá egy példát.

Gúla: Térfogat= alapterület × M, ez osztva 3-mal

2017. nov. 19. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kis m-mel a síkidomoknál jelöltük a magasságot, nagy M-mel pedig a testeknél, hogy ti is így használjátok-e, az tényleg csak képből derülne ki.
2017. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kis emmet azt csak az egyik alapnak a magasságára szokták, valamelyik kettő egymással szemben a két alap, és akkor egy olyannak az m-je kis m, és a magasság meg a testmagasság. A két alaplapnak a távolsága.

Pl ha egyforma háromszögek az alapjai és egyeneshasáb.

Na szóval fölül-alul van egy háromszög. És a háromszögnek ha csak magát a háromszöget vesszük, annak van alapja, meg magassága. (most ilyen szabály van a fejemben, hogy alap szor magasság törve kettővel, és ez a területe szerintem, ha egyenlőszárú. -ezt ne vedd készpénznek,de szerintem az. 99%) A testmagasság meg amilyen magasra fölér.


Na meg hát még pl egyenletben, hogyha kezdetben kisbetűt írunk, akkor végig kisbetűt kell használnunk, ha kisbetű az ismeretlen. pl ilyet nem lehet, hogy


3b+5b= 6

És akkor

ugyanazzal a karakterrel kell jelölni

tehát ez már nem ugyanaz lesz

3B+5B=6 de főleg ez nem lesz teljesen ugyanez: 3b+5B=6

Szóval ugyanazt az ismeretlent ugyanazzal a betűvel kell jelölni, kivéve, hogyha menet közben derül ki, hogy pl X=Y , mert ez a megoldás:D:D:D


Amúgy szoktak ilyet,hogy van az alap, meg a palást

pl hengernek

van Ta -----akkor ez az alapterülete

m---"a" betűt is kicsit alsó indexbe, mint a Ta-nál is kéne --- az ; na mindegy, ezt most mégse fejtem ki, bocsi:)

2017. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most már értem. Köszönöm! :D


Viszont van még kérdésem:

A kúp palástjának a jele az ,,a"?

És ha igen akkor mi az a nagy ,,P"? példa az utóbbira: Egyenes henger felszíne= 2T + P

2017. nov. 19. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok ezeket a jelöléseket nem használják? Mert az úgy nekem kicsit fura:S:)


"T alsóindex a" az azt jelenti, hogy alapterület, szóval, hogy az alapjának a területe; a test alapjának a területe

"T alsóindex p" az pedig a palástnak a területe.


de az "m alsóindex a" -ezt most külön írom-

szóval az meg az, hogy az "a"-oldalhoz tartozó magasság, pl egy háromszögnek. Ugyanígy lehet

"m alsóindex b" az a "b"-oldalához tartozó magasság

"m alsóindex c" az pedig a c oldalhoz tartozó magasság.

Ja amúgy régen matekoztam, meg asszem amúgy, ezt akartam kifejteni az előbb, csak nem volt kedvem:)

Ja és hogyha m kisindex a; akkor lehet az, hogy akkor az "a" ott lehet konkrétan az alapról vett magasság is amúgy; de asszem , most ezzel össze foglak zavarni; de ott az "a" nevű alaphoz tartozó magasság. Na jó, én már pilledt vagyok ehhez, már a magam részére is túl bonyolítani kezdem, majd még visszatérek ehhez a kérdéshez, de amúgy,ha valaki tud valamit ,esetleg igazítást, egyszerűsítést hozzátenni, kérem, tegye!:)

2017. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mind értettem.. :D

Csak azt nem hogy mi az a ,,P" mert egy csomó egyenletben ez van és nem értem, hogy az mi

2017. nov. 19. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egyenes henger felszíne= 2T + P"

Hát az lesz az, csak szerintem nem úgy van leírva, ahogy én tanultam.


a két té, az gondolom, hogy az alapterületet vesszük kétszer, mert ugye van "alja, és teteje is" egyenes hengernél az alja meg a teteje egyforma méretű, tehát egyszer kiszámolom, azt veszem kétszer; meg ahhoz még jön a palástnak a területe, és akkor kijön a felszín, ha az alapterületeket meg a palástot összeadjuk egymással. Ez így jó, helyén való; P az szerintem tutkajak a palást területére értendő itt ebben az esetben!:)

2017. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
100%
Kúp esetében "a" az alkotó hossza szokott lenni, P pedig a palást területe.
2017. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy segített!🙆 Most már értem
2017. nov. 23. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!