Másodfokú egyenleet hogyan lehet megoldani?

A másodfokú egyenleteket hogyan lehet megoldani ? Azt tudom hogy van megoldóképlet de a tanár haragszik mikor azt használjuk de másképpen hogyan lehet akkor kiszámolni ?

2017. nov. 19. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Mi mindig megoldóképlettel számoljuk.

Szerintem kérdezd meg a tanárt valamelyik szünetben.

2017. nov. 19. 18:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Néha hasznos lehet, ha a szorzattá alakítás módszerét alkalmazod. például x²+x-12 esetén (x+4)(x-3)-ra alakítható és ebből azonnal kiolvashatók a gyökök.


Akkor működik jól, ha az együtthatók egész számok.


Egy szorzat nulla, ha az egyik tényezője nulla.


További példák:



x²+(n-m)x-nm=(x+n)(x-m)


x²-(n+m)x+nm=(x-n)(x-m)


Tehát az egyik együttható két számnak a szorzata, míg a másik ugyanazon számok különbsége vagy összege.


Sz. Gy.

2017. nov. 19. 20:21
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Én teljes négyzetté alakítanám. Pl.:

x^2-5x+4=0

(x-2,5)^2-2,25=0

(x-2,5)^2=2,25

x_1-2,5=1,5

x_1=4


x_2-2,5=-1,5

x_2=1

2017. nov. 20. 21:47