Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 19. Század kiegyezés fogalmazá...

19. Század kiegyezés fogalmazás. Valaki?

Figyelt kérdés

Írj egy levelet a külföldön élő barátodnak, amelyben beszámolsz a kiegyezés megkötéséről. (+Ellene és melette szóló érvek)

Ha valaki tud valamit annak előre is köszönöm.



2017. nov. 28. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Kedves xy!


Tegnap hallottam a rádióban, hogy a magyar király kiegyezésre készül Napóleonnal. Bevallom, nem tudom eldönteni, hogy vélekedjek erről.


Egyrészt a javunkra válhat egy ilyen megegyezés, mivel ezzel elérhető lenne, hogy népszavazást tartsanak a Trianonban elcsatolt területek visszatéréséről. Ugyanakkor a kiegyezés feltételei között szerepel az is, hogy Magyarországnak le kell szerelnie fekete-tengeri flottáját, és átadni Törökországnak a Szent István csatahajót - ezzel a jövőben a tengeren túli magyar provinciákat nehezebben tudnánk megvédeni. Úgy hallottam, hogy a kiegyezést támogatja az orosz elnöki tanács is, akik azonban a hétéves háborúban ellenünk harcoltak, így valószínűleg most sem a mi érdekeinket nézik.


Te mit gondolsz erről?


Várom válaszodat!

2017. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez az első válasz elég nagy katyvasz lett.

Persze példának nem rossz, hogy kb. hogyan kéne felépíteni a fogalmazást, de kérdező, ha ezekből az érvekből bármelyiket is beleírod a fogalmazásodba, nem csodálkoznék rajta, ha rossz értékelést kapnál.

Szóval a forma és a felépítés jó, de az érvek finoman szólva sem helytállóak.

2017. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves 1., mekkora arc vagy mar XD
2017. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!