Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeknek az állításoknak, hogy...

Ezeknek az állításoknak, hogy van a tagadása?

Figyelt kérdés

a, Minden páros számnak létezik olyan osztója, amelyik nagyobb 1-nél.

b, Létezik olyan négyszög, amelyiknek létezik olyan szöge, amelyik 120 fokos.

c, Minden egész szám mindegyik osztója kisebb, mint az adott szám.

d, Mindegyik hónapban van olyan hét, amelyiknek van olyan napja, ami 13.-ára

esik.


És a nem minden illetve a nem létezik nem elfogadható válasz ;).

Válaszokat előre is köszönöm! :D



#állítás #diszkreét
2017. dec. 5. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nincs rajuk tagadas. Max a c-be lehet belekotni az onmagaval osztassal.
2017. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer már kérdeztélmilyet, csak konkrét példák nélkül. Ott mi nem volt világos?


Van olyan páros szám, amelynek minden osztója kisebbegyenlő 1-nél. A többi is ugyanígy.

2017. dec. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert először az volt a baj hogy állítások nélkül tettem fel a kérdést és mert vannak mondatok amik szimplán értelmetlennek hangzanak ezzel. Pl: Létezik olyan négyzet aminek minden szöge derékszög.

Tagadása: Minden négyzetek létezik olyan szöge ami derékszög?

Javítsatok ki ha hülyeséget írtam.

2017. dec. 6. 02:25
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

2#

"Van olyan páros szám, amelynek minden osztója kisebbegyenlő 1-nél. A többi is ugyanígy."


Ez a mondat nem tagadasa annak, hogy "Minden páros számnak létezik olyan osztója, amelyik nagyobb 1-nél."


Szovegertes :)

2017. dec. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló, a tagadás szó nem azt jelenti, amit gondolsz. Legközelebb kevésbé arrogánsan legyél hülye, akkor még az is lehet, hogy tanulsz valami újat.


Kérdező, igen, szerencsétlenül tetted fel a kérdést, de kijavítottam és válaszoltam.


Nem tudom, mit hallasz benne értelmetlennek, ha megpróbálod megmagyarázni, talán hasznos lenne. Nincs a példáddal semmi a baj, a létezik olyan négyzet, aminek minden szöge derékszög teljesen értelmes állítás. A tagadást elrontottad, úgy lesz, hogy minden négyzetnek létezik olyan szöge, ami NEM derékszög.


A hétköznapi életben nem szoktál dolgokat tagadni? -Nekem van olyan pólóm, ami a hét minden napján tiszta volt. -Nem is igaz, az összed pólód mosásba került a hét valamelyik napján.


-minden tárgyból van olyan jegyem, amire nem vagyok büszke

-ugyan már, tesiből az összes jegyed ötös

2017. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szoktál, akkor van valami mintád, amin el lehet indulni. Ha elrontod a szabály alapján, próbáld meg gondolkodva. Úgy biztos nem marad ki a "nem".


Mi a baj matematikailag a hétköznapi példáimmal? Hogy az állítás és a tagadása nem fedik le együtt az összes eseményt. A hétköznapi életben ilyenkor nem csak tagadsz, hanem bizonyítasz is. A rendes tagadás úgy lenne, hogy van olyan tantárgy, amiből minden jegyemre büszke vagyok. Te ezt nem mondod ki hangosan, hanem rögtön bizonyítod is azzal, hogy mutatsz egy olyan tantárgyat, amiből minden jegyre büszke lehetsz. Hallod a válaszban ezt a két lépést?

2017. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!