101001 kérdése:

Hogyan lehet megoldani? 5x-9 (x-4) =x-12


#matematika egyenletek
2017. dec. 14. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ez túlzottan szó szerinti értelmezés a 'számítástechnika' témakörnek :) .
2017. dec. 14. 19:07
 2/3 A kérdező kommentje:
hát ez áll a feladatlapon nemtudom mit kezdjek vele
2017. dec. 14. 19:11
 3/3 anonim válasza:
58%

Mondjuk azt, hogy a megfejelő kategóriába sorold be a kérdésed.

Egyébként, ha csak simán ki kell számolni az ismeretlent, akkor tessék:

5x-9(x-4) = x-12 // Zárójel felbontása

5x-9x+36 = x-12 // Összevonás

-4x+36 = x-12 // -1x

-5x+36 = -12 // -36

-5x = -48 // * (-1)

5x = 48 // :5

x = 9,6

2017. dec. 14. 19:19