Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Táplálék, levegő útja, valaki...

Táplálék, levegő útja, valaki segítene? (fontos)

Figyelt kérdés

Vizsgám lesz holnap és már csak ez a két feladat van vissza,már végig kutattam az összes könyvem de nem találtam meg a rendes választ.Táplálékhoz 10 dolgot,a légzéshez 8 dolgot kell felsorolni.

Nagyon köszönöm.


2010. jún. 2. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

táplálék: szájüreg, garat,nyelőcső, gyomor, vékonybél (nyombél, éhbél, csípőbél), vastagbél, végbél.

levegő: orrüreg (vagy szájüreg), gége, légcső, főhörgők, hörgők, hörgőcskék, léghólyagocskák


Ez nem épp annyi, amennyi neked kellene, nem tudom mire gondolnak. Vastagbelet még tudod részletezni...

De a hörgők oszlásait max latinul tudom:D:D Szerintem több magyar szót nem használnak rá...


De ez azért annyira nem bonyolult feladat. Milyen vizsgád lesz?

2010. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm ezzel is sokat segítettél,amúgy biológia vizsgám :)
2010. jún. 2. 18:40
 3/15 anonim ***** válasza:
Ohh, elsőnél még ott a vakbél:) A vékonybél és a vastagbél között. Ha azt beírod, és a vékonybelet részletezed, az pont 10:D
2010. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De hanyadikos vagy? Milyen vizsga? Hol?:)
2010. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Debutus vagyok:) Hát a másodiknál meg a garat maradt ki az orrüreg után:) Így már 8:)
2010. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm,8.osztályos vagyok :)
2010. jún. 2. 18:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Jah:D De miért kell vizsgáznod bioszból?:S

Csak vizsgáról rögtön felsőoktatásra asszociáltam, és azért lepett meg, hogy vki biosz vizsgára megy egyetemen, és ezt nem tudja:D De így elnézhető:D

2010. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem tudom,mindenkinek kellett választani egyet a természettudományos tantárgyak közül egyet,és vizsgázni belőle :/
2010. jún. 2. 18:48
 9/15 A kérdező kommentje:
-egyet :D
2010. jún. 2. 18:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Ohh:) Mik vannak:) Legalább belejöttök az érettségiig:D
2010. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!