Megtehet ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés
Tegnap 11-en hiányoztak az osztályból, ezért az összes hiányzónak kiadott 5 verset, amit csütörtökre kell elemezni, a többiek pedig csak 1-et kaptak. Engem is érint a dolog, mert Crohn-beteg vagyok és péntek óta küszködök kisebb-nagyobb rohamokkal, ami miatt itthon maradtam és holnap megyek először, tehát csütörtökre fel kell mutatnom az elemzésemet. Nem azért kérdezem, mert lusta vagyok megcsinálni vagy mert a jogaimmal szeretnék dobálózni, már el is kezdtem megcsinálni, viszont nem érzem jogosnak ezt, hiszen senki nem tehet arról, ha lebetegszik és nem tud menni... máskor, ha betegen is bemegyünk az a problémája, hogy lefertőzzük és miért nem maradunk otthon.

2017. dec. 19. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Én teljesen jogosnak érzem. A többiek az órákon dolgoztak, ti pedig, akik hiányoztatok, otthon.
2017. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
nyilván azért adta ki, mert divat lett az utóbbi években kivenni a gyereket nyaralás, kirándulás, síelés stb stb miatt. Sajnos te rosszkor voltál rosszul. Lehet háborogni persze, de sok értelme nincs.
2017. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Azért adott fel 5 verset, mert gondolom ők az órán elemeztek már 4-et, így akik bent voltak, azoknak nem kell úgymond megtanulniuk az anyagot. Te, aki otthon voltál, nem tudod az anyagot, ezért célszerű ha több elemzést kapsz, így meg tudod tanulni.
2017. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Megteheti.

Ezzel elveszi azok kedvét, akik csak direkt nem mentek be. Legközelebb nagy valószínűséggel, már nem fog az a hír érni, hogy kollektív büntetésben részesültél.

2017. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet büntetni valakit azért, mert beteg. Ha igazoltan hiányzott, akkor vagy beteg vagy elengedték. Az igazolatlan hiányzások kezelése pedig nem a szaktanár hatásköre. Senkit nem lehet meggyanúsítani azzal, hogy lóg, mert az rágalmazás. A kollektív büntetés is elfogadhatatlan, hiszen mindenkit érint függetlenül attól, hogy bűnös-e avagy ártatlan. Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy az óra 45 perce alatt 4 verse elemeztek. Nyugodtan mehet reklamálni a szülő, csak egy rossz pedagógus sajnos bosszúálló.
2017. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék reklamálni. Csupán furcsának tartom, hiszen 11 évnyi suliba járás után ilyen büntetést még nem tapasztaltam és érdekelt, hogy ilyet megtehet-e egy tanár. Minden esetre köszönöm mindenkinek a visszajelzését. :)

Kellemes ünnepeket!

2017. dec. 20. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
De miért kell ezt büntetésként felfogni? Az érettségin ki lesz előnyben verselemzéskor? Aki 1 verset elemzett, vagy aki 5-öt?
2017. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!