Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenének olvasónaplót...

Segítenének olvasónaplót írni? 😂

Figyelt kérdés

Hát, idén vagyok 7. Osztályos, és kötelező olvasmánynak kaptuk Jókai Mórtól a "a kőszívű ember fiai"-t. Nos, nálunk úgy megy az olvasónapló írása, hogy a tanár mond 5 feladatot a könyvel kapcsolatban, és azt nekünk minimum x mondatban meg kell fogalmaznunk. A 3. Feladat az, hogy írd le ezeknek az embereknek az életútját: Plankenhorst Alfonsinei, Palvitz Ottó, Pál vitéz

Alfonsinei és Pál vitéz életét le tudtam írni, de Palvitz Ottóé sehogy nem akar összejönni🙁Valaki, tudna nekem segîteni. Mármint, le tudná írni, akár csak röviden az életét? Én átfogalmazom, meg kibővítem, csak kb. Mit írjak? Értelmes felhasználható válaszokat szeretnék. Aki ilyet ír, annak előre is köszönöm!🌸



2017. dec. 26. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Szia !

Palvicz Ottó az osztrák császári seregben huszárőrnagyi rangban teljesít szolgálatot.

Képzett, bátor katona, a bécsi, majd a pesti forradalom kitörése után ellenfelekké válnak Baradlay Richárddal, aki anyja kérésére otthagyja eredeti szolgálati helyét, és Magyarországra igyekszik.

Palvicz erdőn-mezőn keresztül üldözi a magyar huszárokat, eleget téve ezzel a császári parancsnak.

Osztrák tiszt lévén a magyar szabadságharc leverésében részt kell vennie.

Jó katona, merész, elhivatott, nem futamodik meg a párbaj elől sem, amelyet Richárddal kell megvívnia a Királyerdőben, az isaszegi csatában.

Miután ő kap halálos sebet, feltárja ellenfele előtt titkát.

Itt mutatkozik meg emberi nagysága, igazi jelleme, nemcsak a katonáé, hanem az emberé is.

Plankenhorst Alfonsine titokban kisfiút szült, akinek apja Palvicz Ottó.

Az anya azonban nem engedte a gyermek közelébe az apát, az őrnagy hosszú kutatás után akadt csak a nyomára. Így tudta meg, hogy nyomorban, árvaházban van, méltatlan körülmények között.

Szerette volna kimenteni a gyermekét, hogy rangjához méltó életet élhessen, csak akkor fogadta volna vissza az asszonyt, aki eldobta magától a kis Károlykát.

Ebben a kérdésben becsületes, kitartó, egyenes, vállalni akarja a felelősséget és az apaságot. Gondoskodni akar tudtán kívül született, eddig eldobott, szülei nélkül nevelkedő gyermekéről.

Megbízik ellenfelében, annak lovagiasságában és adott szavában.

/Richárd valóban magához veszi és Edittel együtt felneveli Palvicz gyermekét./

Nem tudom, elég lesz-e ennyi ?

2017. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Uristen nagyon köszönöm!🌸🌸🌸
2018. jan. 2. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!