Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki geometriai...

Segítene valaki geometriai feladatokban?

Figyelt kérdés

A következő példákat ötletem sincs, hogyan kellene megcsináljam. Ha valakinek van ideje és szívesen segít, elmagyarázná nekem őket? Nem magyarul tanulom a matekot, így bocsánat, ha nem teljesen pontos a feladatleírás. De remélem, érthetően fordítottam.


1.


Egy szabályos ötszög oldalai 8 cm hosszúak. Számold ki a kerületét és a területét.

(A kerületét azt hiszem, jól csináltam, de a területnél már van trigonometria)


2.

Ismerünk egy ABC háromszöget. Az AB oldalak 3 cm, az AC oldal 5 cm hosszúak. A BAC (akkor az alfa?!) szög 30°, határozd meg a kerületét és a területét.


3. Tudjuk, hogy egy kör kerülete, vagyis hosszúsága 20 cm. Egy körcikkének, ami 45°-os meg kell határozni a sugarát és a területét.


4. Számold ki a teljes területét és térfogatát egy "egyenes prizmának", aminek magassága 10 cm. Alapja egy szabályos hatszög, amelynek éle 8 cm.


5. Egy "egyenes gúla", melynek alapja négyszögű, oldalélei 8 m-esek. Az alapjának élei (oldalai) 4 m-esek. Számold ki a magasságát és a térfogatát a gúlának.



2018. jan. 7. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

K=5*8 cm = 40 cm

T=5*T1, ahol T1 egy kis háromszög területe.

A háromszögek 360/5 fokonként követik egymást, azaz 72 fokonként. De ezt rajzold fel, az sokat segít!!!


tg 36 = 4/x ---> x=5,5

T1= 4*x = 22 cm^2

T=5*T1 = 110 cm^2

2018. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. jan. 7. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!