határozzuk meg egy szabályos 6szog keruletet es teruletet ha a beirhato kor sugara 14cm2018. jan. 7. 17:34
1/1 anonim válasza:
Egy hatszög 6 szabályos háromszögre bontható, ha minden csúcsot összekötsz a vele szemben lévő csúccsal. Egy ilyen szabályos háromszög oldalai legyenek "a". Egy ilyen háromszög magassága pont a hatszögbe írható kör sugara, azaz 14cm. Szabályos háromszög magassága az oldal gyök3/2-szöröse. Így a*gyök3/2=14 ebből a=16,17cm. A kerület 6*a=6*16,17=97,02cm. Területe 6*a háromszög területe =6*a*14/2=6*16,17*14/2=679,14cm^2.