Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell tört számból...

Hogyan kell tört számból egészet alakítani? A többi lent!

Figyelt kérdés

7

_

3 * 2: 3 – 1 ezt nem értem!!!!



2018. jan. 19. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én se értem. Írd le kérlek valahogy érthetően is.
2018. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nah szóval...

Gondolom ez: 7 hétharmad lenne

-

3

Törtet egész számmal úgy szorzunk, hogy megszorozzuk a nevezőjét (a felső számot, ebben az esetben a 7-et) az egész számmal (ebben az esetben a 2-vel) és a nevezőjét (a törtvonal alatti számot)nem változtatjuk meg.

Tehát 7

- *2 = 7*2= 14

3 -

3


A kapott eredményt el kell osztani 3-mal a feladat szerint. Mivel a 14-ben a 3 nincs meg maradék nélkül, ezért a nevezőjét (az alsó számot) kell megszorozni (nem osztani!) 3-mal.

Tehát 14

- -et kapunk

9

Ebből ki kell vonni 1-et. Mivel a tizennégy-kilenced nem egy egész ( a tizennégy-tizennegyed lenne egy egész), ezért mínusz szám lesz az eredmény.

Többféleképpen is ki lehet számolni.

Pl: az 1 egészet átváltjuk 9

- -re.

9

Már csak annyi a dolgunk, hogy 14

- -ből

9

Kivonjuk a 9 5

- -et, ami - lesz.

9 9


Tehát az eredmény 5

-

9

2018. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ahhhhjjj

A szóközöket nem úgy jelzi, ahogy én írtam. :'(

2018. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindegy...az a lényeg, hogy az eredmény

5

-

9

2018. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!