Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesek (nyelvtanilag) az...

Helyesek (nyelvtanilag) az alábbi angol mondatok? SOS

Figyelt kérdés

1, I expended my money for this book.

2, I improved on my homework.

3, My little brother is increasing.

4, I try to decrease the mass.

5, I'm growing a tree in the garden.



2018. febr. 8. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag igen. Amúgy nem mind.
2018. febr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem elég világos, mit akarsz mondani velük. Az elsőre én simán a „spent on”-t használnám. A 2-es mit jelent? Fejlesztettem a házi feladatomon? A 3-asra én inkább a „grow”-t használnám, és ez a folyamatos igeidő is furcsa, mert nem hiszem, hogy szemmel látható lenne a folyamat. :) My little brother grows. A 4-esbe nem tudok belekötni. Az 5-ös: Növök egy fa a kertben. Ha ez növeszteni akar volna lenni, akkor az inkább „I had a tree grow in the garden.” Vagy kikerülöd és azt mondod, hogy elültettél egy fát és slussz. „I have planted a tree in the garden.”
2018. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
grow with object Cause (plants) to germinate and develop
2018. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Nyelvtanilag nem helytelen, de az expend szót nem ilyenekre szokás használni. Persze, elköltenit, kiadot jelent, de ez amolyan "műveltebb" kifejezés, és főleg szakírásokban találkozni vele.

2. Nyelvtanilag ismét nem helytelen, de logikája nincs sok, ugyanis a házi feladat nem olyasmi, amit fejleszteni tudsz.

3. Az increase emelkedést jelent, akár mennyiségit, akár minőségit, de emberre nem használatos. A grow up az ige, amit keresel. "My little brother is growing up." Nem értem a 2-es problémáját, a mondat lehet folyamatosban, hisz ez tipikusan olyasmi, amit érzelmi töltettel mondasz, arról beszélve, hogy a felnövés nem egy szokás, hanem egy hosszabb folyamat. Tehát a folyamatos igeidő.

4. Jó.

5. Ez is jó, ha a mondandód az, hogy fát növesztesz a kertben. Ismét nem értem a 2-es problémáját. A "to grow sth" jelentése "növeszteni vmit". A mondatod helyes.

2018. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve*
2018. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!