Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töri órára kell készítsek egy...

Töri órára kell készítsek egy projektet A téma az ókori Egyiptom vagy Görögország. Semmi konkrétumot nem mondtak csak annyit higy legyen egy írott és egy nem írott része. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
5-kes vagyok eddig nem csináltunk ilyen feladatokat.A nem szöveges rész az gondolom egy rajz vagy szobor esetleg gyurmából....De milyen legyen a szoveges rész?Google n táblázatokat talaltam.Így kell kinézzen?És mégis mit tartalmazzon?Én azt hittem egy esszéhez hasonlo dolgot kell írjak(valos adatok,évszámok,saját vélemény,művészeti vonatkozasok stb.)de amit a google n látok az mind táblázat.Segitsetek hogyan kezdjek neki.Köszi.
2018. febr. 12. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne, ha a tanítódat kérdeznéd meg, hogy mit szeretne látni.


A leírtak alapján, én ezt tenném:

1. válassz egy szimpatikus témát (pl.: piramisok építése, görög istenek)

2. állítsál össze egy tablót képekből, pár írott információval kiegészítve. Ez legalább négy A4-es lapnyi legyen, de lehet nagyobb is.

3. fogalmazzad meg a szöveges részt, ami a tablón látottak bemutatása.


Példa: tablóra raksz képeket a piramisokról, az építésük menetéről. A szövegben meg elmondod, hogy mikor épültek, kik építették (kinek a sírhelye), mennyi ideig épültek, milyen technikákat alkalmaztak az építkezés során.

Az elmondottakhoz valószínűleg készíthetsz magadnak vázlatot, hogy ne kelljen a sok évszámot és nevet megjegyezni.

2018. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen igazan nagy segitseg:)
2018. febr. 12. 17:47
 3/4 anonim válasza:
Esetleg, azt nem mondtad, de a szöveges lehet Power Point is :)
2018. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én a tablós megoldást választanám a helyedben mert az elég gyorsan megvan pár nyomtatott kép meg némi szöveg. Ha elfogadsz egy tanácsot akkor azt elmondanám hogy mi a barátaimmal ennyi idősen az ókori görög témát sokkal jobban kedveltük.
2018. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!