Most Fizikából ilyen F=m*a -s feladatokat veszunk viszont egyaltalan nem ertem hogy hogyan kell oket kiszamolni:/Valaki segitene hogy pontosan hogyan kell?


Itt egy feladat pl.:Egy teherauton butorokat szallitanak.A butorok es a teherauto platoja kozott a tapadasi surlodasi egyutthato 0,4. Mekkora az a minimális út amely alatt a bútorok megcsúszása nélkül a teherautó elérheti az 54km/h sebesseget.



Pl.: legalább mekkora erővel lehet megmozdítani 120 kilogram tömegű szekrényt ha tapadási súrlódás együtthatója padlón 0,7?



2018. febr. 18. 17:01
 1/3 sharkxxx ***** válasza:

Fg = m*g

Fa = m*a

Fa = Fg*0,4

m*a = m*g*0,4

a = g*0,4

a = 9,81*0,4

a = 3,924 [m/s/s]

a = 50855,04 [km/h/h]


v = 54km/h

a = v/t

t = v/a

v = s/t

s = v*t

s = v*v/a

s = 54*54/50855,04

s = 0,0573394 [km]

s = 57,3394 [m]


A minimális út amely alatt a bútorok megcsúszása nélkül a teherautó elérheti az 54km/h sebesseget 57,3394 méter.


------ ------ ------ ------ ------ ------ ------ ------


m = 120 kg

Fg = m*g = 120*9,81 = 1177,2 N

Fa = 0,7*Fg = 0,7*1177,2 = 824,04 N

2018. febr. 18. 19:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Irtam hogy pontosan hogy mi mi mert igy akr ra is kereshettem vona a neten
2018. febr. 19. 06:16
 3/3 anonim válasza:
Azoknak, akik válaszért találnak ide – szerintem ez a videó erről szól: https://www.youtube.com/watch?v=M8uno0MrmRE
2020. szept. 4. 17:51