Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valószínűségszámítás, sportfog...

Valószínűségszámítás, sportfogadás?

Figyelt kérdés

Segítségét kérném azoknak akik nagyon értenek a valószínűségszámításhoz.


A következő a kérdésem:


Sportfogadással kapcsolatos. Szóval azt szeretném megtudni, hogy mekkora a valószínűsége, hogy az esemény amire fogadok az bekövetkezik. Gólra szoktam fogadni, mégpedig arra, hogy a mérkőzésen 1,5 gólnál több lesz. A következőt szoktam figyelni: Megnézem a hazai csapat és a vendég csapat statisztikáját, hogy hányszor volt a mérkőzéseiken 1,5 gólnál több (hazai csapat hazai meccseit, vendég csapat vendég meccseit veszem figyelembe. Ezek után pedig kiszámolom, hogy mennyi a valószínűsége, hogy az esemény bekövetkezik.


Pl: Chelsea vs Newcastle


Chelsea mérlege: 11/14 vagyis 11 szer volt 1,5 gól feletti mérkőzése 14 meccsből(hazai pályán)


Newcastle: 12/14 vagyis 12 szer volt 1,5 feletti mérkőzése 14 meccsből (idegenben)


Tehát: ÖSSZES ESET : 28

KEDVEZŐ ESET: 23


Vagyis képlettel: kedvező/összes eset = 23/28 = 82%


Vagyis 82% hogy a mérkőzésen 1,5 gólnál több lesz, így tehát érdemes ezzel a mérkőzéssel foglalkozni.


A KÉRDÉSEM a következő: Helytálló ez a gondolatmenet? Valóban ennyi a valószínűsége hogy ez a kimenetel lesz vagyis a példánál maradva 82% az esély, hogy 1,5 gólnál több lesz? Szóval jó amit gondolok? Megfelel a valószínűségszámítás elveinek? Ez nem egy kockadobós példa, hogy mennyi a valószínűsége, hogy 3 ast dobok. Ennél a példánál statisztika alapján számolom ki az esemény valószínűségét, ezért is szeretném megtudni, hogy helyes-e így valószínűséget számolni.


Köszönöm!



2018. febr. 22. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Logikailag szerintem nem helyes.

Méghozzá azért, mert a két esemény egybe esik. Tehát ha A teljesül akkor B is. Szóval nem a két esemény valószínűségét kell valamilyen formában összegezni, hanem a nagyobb valószínűségű esemény bekövetkezését alapul venni

2018. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Leirnapád pontosan hogy mire gondolsz és hogy számolnád ki? Valamint az én gondolatmenetemet miért gondolod helytelennek?
2018. febr. 22. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Leírtam, csak nem képlettel.

A két esemény ugyanazt jelenti, ha egymás ellen játszanak.

Ha Chealsea játszik otthon a Newcastle ellen és 1,5-nél több gól születik a Chealsea szemszögéből, akkor Newcastle szemszögéből is 1,5-nél több gól születik. Tehát mindkét esemény teljesül, egyszerre és csakis egyszerre.


Elsőnek a valószínűsége 11/14, másodiknak 12/14, a nagyobb a 12/14, tehát az lesz a valószínűség

2018. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy a meccsek egymástól független események?

Másrészt mi van, ha a Cselziben megsérül Hazard, Moratát meg eltiltják?!

Akkor ki lövi a gólt? Na, ki? Ki???!!! Azpilicueta??!

Hülyeség az egész. Hagyjad.

2018. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Azt viszont nem vetted figyelembe, hogy a gólt mind1 hogy ki lövi az a lényeg, hogy megtörténjen ha a Chelsea rúg 2 gólt akkor ugye teljesül a Newcastlenél is, de az én szemszögemből statisztikailag az is jó mert azt mutatja hogy hogy azon a mérkőzésen megvolt a 2gól tök mind1 h ők rúgták e vagy sem, ha kapták az is jó mert mondjuk akkor gyenge a védelmük és ezért fognak legtöbb meccsen kapni 2 gólt.


Szóval próbálom megfogalmazni, de elég nehéz. A lényeg hogy legyen meg az 1,5 gól az már mindegy hogy lövi vagy kapja az adott csapat az adott esemény vagyis a 2 gól teljesült,megtörtént.


Erre esetleg lenne valami véleményed?

2018. febr. 22. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem allja meg a helyet az egesz gondolatmeneted. Tapasztalatbol irom ezt.

Elozo meccsekre nem alapozhatsz, mert nincs ket egyforma csapat.

Pl.

A Barca, Real hiaba lott 2-3 golt az elozo meccsein, ha osszetalakoznak egymassal, mar nem biztos, hogy ketto gol lesz.


A fogadoiroda fejevel kell gondolkodnod, ott komoly matematikusok vannak, akik ezer fele szempont szerint elemzik az adott meccset.

2018. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb valoszinuseg...


Az elozo levelhez. Az elso valaszlo gondolatmenetet folytatva.


Az eselyesebb csapatra is ramehetnel es csak annak nezed az eddigi rugott goljait. Tehat nem az eddigi meccsein rugott, kapott golokat.


Bar ezt is statisztikaztam es nullara jott ki.


Ramentem a BTTS-re is, hogy mennyire deffenziv a csapat. Az is nullara jott ki.


Vagy kovetsz a csapatot es utanajarsz mindennek, mondjuk egy bet365 matematikusaival igy sem tudsz versenyezni vagy a fogadoirodak fejevel gondolkodsz.


Minden jot!

2018. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottad ,hogyn Nadalt megverte 1 kisgyerek,Federert ,Đokovicot uaz. A Veszprém 9 fáról kikapott,stb,stb
2018. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!