Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia házimban valakinsegít...

Biológia házimban valakinsegítene? nem nagyon megy a keringéses számolás (emelt szint elvileg)

Figyelt kérdés

Orvosi vizsgálaton megmerték, hogy egy ember szíve percenként 80x húzódik össze és a baal kamra összehúzódása átlagosan 62,5cm3 vért lök ki az érpályára.

1. Mennyi vér áramlik át percenként átlagosan a nagy vérkörön?


A szív bal kamrájába áramló vér 100cm3-enként 20cm3 oxigént tartalmaz, a jobb kamrábaan áramló vérnék pedig ez az érték 15. A vizsgált egyén veséinek oxigénfogyasztása percenként 20cm3.

2: percenként hány cm3 vér áramlása.fedezné a vesék oxigénellátását?


Valójaban nrm annyi vér halad át a két vesén amennyi a szövetek oxigénellátásához szükséges. A magy vérkörön áramló vérnek 25%-a halad át a veséken keresztül.

3: a vizsgál ember veséin hány cm3 vér halad át percéként?

4: mennyi a vesevénán keresztül a veséből távozó vér oxigéntartalma(cm3o2/100cm3)


nem nagyon értem, hiányoztam. hogy kell ezt megcsinálni?



2018. febr. 26. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha ez csak matek,akkor:


1.80x62,5=5000cm3

2.100/20=5

25%x4=100%

..ha a 25%-a halad át akkor kell neki 4x5x20cm3,vagyis 400cm3 vér percenként a bal kamrából.

3.5000cm3 25%-a =1250cm3

4. Nem az az érték,ami visszamegy a jobb kamrába? 15cm3o2/100cm3?

Azért remélem segítettem. :D

2018. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!