[link]

a B kérdésre keresem a választ! :S



2018. márc. 1. 21:13
 1/2 dq ***** válasza:
83%

Ha súrlódásmentesen csúsznak a testek, akkor ez nagyon egyszerű feladat.


A testek gyorsulása adódik a két testből álló rendszerre felírt Newton törvényből (a=F/m =F/(m_1+m_2)=4/5 m/s^2, mindkét testre)


A kötél erő pedig a 2-es testre felírt gyorsulás alapján adódik azonnal (F=ma =m_2*a=2*4/5 kg).

2018. márc. 1. 21:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és helyes választ!!
2018. márc. 1. 21:38