Szövegértés (? )

Figyelt kérdés

A minőségi cd-re rögzített adatok már többször nyomtalanul eltűntek az adathordozóról, pár év után! A harminc éves videó és hangkazettáim máig hiba nélkül és szép hangzással működnek! Vagyis a felkapott új technológia megbízhatatlan, és nem kis bosszúságot lehet vele szerezni ha valakinek nincs szerencséje! Mert mint írtam a márkás cd, dvd lemezek közt is van adatvesztésre hajlamos, SŐT szerintem a korai tapasztalatok hiánya miatt előbb utóbb az ezen lemezeken őrzött anyagok mind az enyészeté lesznek! Vagyis igen, elő a régi, MEGBÍZHATÓ technológiát, amíg nincs bizonyíthatóan jobb és tartalomőrzőbb mint a cd, dvd!



A végén én így írnám: elő a régi, MEGBÍZHATÓ technológiát, amíg nincs bizonyíthatóan jobb és tartalomőrzőbb, mint a kazetta.


Vagy értelmesebb az eredeti?


2018. márc. 4. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem értelmes, ugyanis már 2018 van, és mind a cd, mind a dvd elavult. Azt hittem 20 éve írták meg ezt a "cikket", amíg rá nem kerestem.


[link]


De a kérdésre válaszolva: mindegy, hogy hogy írod, mert az egész szöveg inkonzisztens hablaty, a szerző meg se próbál koherensen fogalmazni.

2018. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a fogalmazás valami borzalmas. Olyan mintha egy hosszú szövegből kivettél volna mondatokat és egymás után írtad volna.
2018. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább átfogalmaznám. A tiéd azért nem jó, mert a kazetta csak a tartalomőrzésben jobb (ha így van), mint a kazetta, ha azt külön nevesítjük, akkor a mondat félrevezető, minta ezen kívül másban is jobb lenne. Pedig pl. hozzáférési időben sokkal rosszabb: oda kell tekercselni a keresett részhez, ami időigényes, sávszélessége is kisebb.


A példamondat érthető (térjünk vissza az n-1. technológiára, amíg nincs jobb, mint az n.), de az hogy téged zavart ez a megfogalmazás, arra utal, hogy nehezen érthető. Akkor át kell fogalmazni...

Pl.: Amíg a CD-DVD-t nem váltja le egy bizonyíthatóan tartalomőrző technológia, addig igen, archiválásra vegyük elő a régi, MEGBÍZHATÓ mágnesszalagot.

2018. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!