Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy folytatnád a regényt...

Hogy folytatnád a regényt Nyilas Misi szempontjából?

Figyelt kérdés

-új iskola

-vagy maradni a régiben

-mit tenne Misi

Pár mondatos fogamzásba kellene összeszedni...

Előre is köszönöm aki időt szán erre a kérdésre!



2018. márc. 19. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

A regényben úgy dönt Nyilas Misi, hogy nem akar többé debreceni diák lenni.

Választhatjuk azonban azt is, hogy mégis úgy dönt, miután az ártatlansága kiderült, hogy marad.


Fogalmazás:

kezdheted talán így:


Nagyon megörültem, amikor megláttam Géza bácsit, a nagybátyámat, mert tudtam, ő segíteni fog.

Így is történt.

Kiderült, hogy a reskontó ügyben ártatlan vagyok, nem csináltam semmi rosszat.

Egy lopás áldozata lettem, amelyet Török János követett el.

A tanáraim és az igazgató úr is arra biztattak, maradjak a debreceni gimnázium tanulója, hiszen ez nagy megtiszteltetés egy olyan szegény gyerek számára, mint én vagyok.

Egyik legjobb barátom Orczy Vilmos szülei felajánlották, lakjak náluk. ők segítettek nekem azzal, hogy Orczy papája a rendőrséghez fordult és nyomozás kezdődött a reskontó miatt.

Többször voltam náluk vendégségben, mindig nagyon kedvesek voltak velem, nagy házban éltek, tudtak gondoskodni rólam.

Először, nem éreztem magam túl jól náluk, szokatlan volt számomra az úri környezet, ezért vonakodtam egy kicsit.

Géza bácsi, a nagybátyám azt tanácsolta, próbáljam meg.

Ha mégis úgy gondolom, nem szeretnék náluk lakni, még eldönthetjük, hogyan legyen tovább.

De néhány nap alatt megszoktam a házirendet, a családi környezet egészen más volt, mint a kollégium.

Orczyval sokat játszottunk iskola után, nagy könyvtáruk volt, így én is sokat olvashattam, új írókat, költőket ismerhettem meg.

Ha valamilyen problémám, gondom volt, bátran fordulhattam hozzájuk, segítettek.

Hatodikban náluk maradtam, a hetedik osztályt pedig már ismét a kollégium lakójaként kezdtem el.

Sokat változtam, határozottabb lettem, hasznos tapasztalatokat gyűjtöttem az átélt események miatt.


Leírtam egy lehetséges változatot, írd, fogalmazd át, a saját gondolataid, érzéseid szerint !

2018. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!