Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen kiselőadást célszerű...

Milyen kiselőadást célszerű tartani egy 17-18 éves diákokból álló közösségnek?

Figyelt kérdés
Előadást kell tartanom kommunikáción egy szabadon választott témáról. Gondoltam a feminizmusra, de attól tartok, hogy az nem érné el a kívánt hatást. Nem lenne eléggé figyelemfelkeltő. Azonban a drog,az alkohol, az energiaital és a cigaretta (veszélyei és kihatásai az emberi szervezetre) téma felkeltette az érdeklődésemet, de úgy gondolom, hogy a hajléktalanokról illetve az éhínségről szóló előadás se lenne rossz választás. Ti hogy gondoljátok? Ha tudtok valami érdekes, figyelemfelkeltő témát ajánlani akkor szívesen meghallgatlak titeket. (u.i.: a közösségi oldalak (Facebook,Instagram, Snapchat stb. már le van foglalva).

2018. márc. 21. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ennek a korosztálynak már unalmas lenne a drog, az alkohol, az energiaital és a cigaretta (veszélyei és kihatásai az emberi szervezetre) téma, eleget hallottak már róla általánosban is és mindenhol máshol.
2018. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Lineáris algebra?
2018. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Hát szerintem nem ilyenekre gondolt a tanárom amikor azt mondta, hogy bármilyen témát hozhatunk.
2018. márc. 21. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kirekesztésről tartsál nekik kiselőadást - rengeteg fiatal lesz öngyilkos, mert nem fogadják el olyannak, amilyen és gúnyolják, kiközösítik !
2018. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a kirekesztéshez használhatnád ajánlónak Az igazi csoda c. filmet. https://www.youtube.com/watch?v=xSW0YoUuWo0


Szerintem érdemes lenne boncolgatni a témát és talán elgondolkodnának a diákok, hogy nem kellene senkit sem bántani azért, mert más vagy az ő fogalmaik szerint nem illik bele az ideálisba.

2018. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Miért, már unalmas? Akkor esetleg funkcionál analízis. A bármilyen az bármilyen...
2018. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az alkohol, drog, eregiaital, cigaretta stb., szerintem nem nyerné el a tetszésüket...Én nem olyan régen érettségiztem és már a szemem kifolyt, ha megláttam egy ilyen ppt címoldalt...Senkit nem érdekelt, egyrészt azért, mert egy 17-18 éves gyerek életében szerintem ez nem aktuális, ők már abszolút tisztában vannak ezeknek a veszélyeivel, káros hatásaival, társadalmi szerepükkel stb. és nem mondasz nekik újat (legalábbis ezen a szinten nem), tehát inkább fiatalabb korosztályban lenne érdemes ezzel foglalkozni. A másik oka pedig az, hogy kb. általános iskola 7. osztályától, gimin át mindenki ezt nyomatja...Annyi prevenciós előadást kellett végighallgatnunk, hogy már szerintem bárki elő tudna adni egy ilyesmit különösebb felkészülés nélkül. Valamint biológia, kémia, életvitel órákon is állandóan ilyen feladatok voltak, ha a tanár valami "izgalmasabb" feladatot akart adni, hogy dolgozzunk fel egy témát és adjuk elő...


Szerintem a feminizmus kifejezetten jó ötlet, nekem az nagyon tetszene, csak jól kell hozzányúlni. Valamint nekem a hajléktalanok és az éhínség is tetszene, mint téma. Illetve szerintem bármilyen társadalmi, szociális kérdés érdekelné őket pl., amit előttem is írtak, a kirekesztés, esetleg a cigánykérdés, rasszizmus. Én biztosan inkább olyan dolgokkal próbálkoznék, amiket én fontosnak tartok, de érzékenyek és emiatt sokak tabunak titulálják és nem mernek beszélni róla, holott pont, hogy ellenkezőleg, igenis foglalkozni kellene vele.


Azért abba gondolj bele, hogy ők 17-18 évesek, fiatal felnőttek, akik most próbálják megkeresni a helyüket a világban, mindenféle új dolog iránt érdeklődnek és hamarosan a politika is belép az életükbe. Szerintem nem arra vágynak, hogy valaki kioktassa őket vagy megpróbálja őket a "helyes útra téríteni", hanem sokkal inkább arra, hogy új témákkal, új kérdésekkel is találkozzanak és megismerjenek új nézőpontokat, valamint a saját véleményüket is meg tudják osztani (szóval valami interaktívabb dolog is jó lenne, ahol tudnak kérdezni, bele vannak vonva a dolgoba). Én értem, hogy nyilván nem a világot akarod megváltani és ez csak egy előadás, de szerintem ezt érdemesebb ilyen oldalról megközelíteni, mert akkor ők is sokkal együttműködőbbek és érdeklődőbbek lesznek.

2018. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszagondolva arra, mi fogott volna meg, a továbbtanulási lehetőségek, munkavállalás jut eszembe.


Különösen érettségi előtt 1-2 évvel nagyon hasznos lenne, ha a diákok kapnának erről célzott tájékoztatást, merre tovább, mik a lehetőségek.


Ezt azért mondom, mert bár interneten sokminden hozzáférhető most már, de elképeztő, hogy a pályaválasztók előtt állók milyen tévhitekben és tájékozatlanságban élnek.


Bár erről valószinűleg nem tudnál előadást tartani, mert nincs hozzá elég ismeretséged, a munka világával kapcsolatban pedig még tapasztalatod se.

2018. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Sex education
2018. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!