Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi ennek a fizika feladatnak...

Betmenvées kérdése:

Mi ennek a fizika feladatnak a megoldása?

Figyelt kérdés

Energiamegmaradással próbálkoztam, a test helyzeti energiájának egy része mozgási, egy másik része pedig forgómozgási energiává alakul. A nagy súrlódás miatt a görgők kerületi sebessége gyakorlatilag a test pillanatnyi sebességével lesz egyenlő. Ennél többre nem jutottam.

[link]

P.4341 feladat



2018. márc. 22. 16:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tényleg!


Igazad van!


[link]


Számolás egyszerű, de a gondolatmenet nem. Hibásan feltételeztem amit a megjegyzésben ír! :-)

2018. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hm. Igen, nyilván ez a precíz megoldás, én elég erős feltevésekkel éltem, de végül is ugyanaz jön ki :)
2018. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szép feladat amúgy, nekem már vagy 24 éve volt utoljára KÖMAL.


Sejtettem valahol mélyen, hogy nem lehet 'átlagolni' kellően nagy dt-vel számolni, de nem ugrott be a megoldás ennyi idő alatt sem! :-)

2018. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2018. márc. 25. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!