Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez így jó? Vagy helytelen valami?

Ez így jó? Vagy helytelen valami?

Figyelt kérdés
I don't particulary like school. Because there are a lots of fool classmates. The teachers have their favourites, and nobody listen to them. I find teacher student relationship unfair because most of the teachers never satisfied with us and we all overdone with them. There are no unqualified teachers in the staff. There are all very competend. We are given a lots of homework and homework and we also have to learn by heart. My favourite subjects are English and P. E. The aren't always come to me easily. But I enjoy them.

2018. márc. 27. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

I don't particulary like school, because there are a lots of foolISH classmates. The teachers have their favourites, and nobody listenS to them. I find THE teacher student relationship unfair because most of the teachers ARE never satisfied with us and we ARE all (over?)done with them. There are no unqualified teachers in the staff. THEY ARE all very competenT. We are given (A LOT OF vagy LOTS OF) homework (and homework) and we also have to learn by heart. My favourite subjects are English and P. E. TheY aren't always come to me easily, but I enjoy them. (inkább:these are not always easy for me).

remélem tudtam segíteni :)

2018. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hát vagy "lots of" vagy "a lot of". Ugyanazt jelenti, de NEM jó úgy hogy " a lots of..."

És elég csak az,hogy "The teachers have favourites.."

Meg inkább úgy írd,hogy "The teacher-student relationship".

Meg ezután leginkább magyarra fordítva nem értem mit akarsz mondani. A tanár-diák kapcsolatot nem fernek találod,mert a legtöbb tanár sosem elégedett veletek és ti hajszoltak vagytok velük..(?!?) Ezt írd le légyszi, hogy magyarul hogy mondanád.

Meg utána most azt akarod mondani, hogy vannak ott nem képzetlenek? Mert akkor " There are NOT unqualified.." de azt leírhatnád úgy is,hogy "there are qualified teachers". Meg aztán " They are very competent" (nagyon hozzá értők(?))

És hát a következőt passive-ba ezt nem tudom szokták-e így mondani, én így írnám : "We get a lot of homework and we have to learn it by heart."

És a végén nem "The", hanem " They", gondolom ezt csak elírtad. És ha azt akarod mondani,hogy nem mindig könnyűek neked,akkor "for me". " They aren't always easy for me."

Remélem tudtam segíteni :)

2018. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az igazság hogy én most kezdtem angolt tanulni, nagyon gyorsan haladunk, eddig németes voltam... Hallgattunk szöveget és abból kellett össze hozni egy leírt szöveget amit én gondolok. Erre a három kérdésre hallgattunk meg szöveget: 1.

Did/Do you enjoy being a student? Why? Why not?

2. What is the teacher-student relationship like in your school?


3. Which are your favourite subjects?


De már teljesen össze vagyok zavarodva mert próbáltam magamtól kijavitani a hibát vagy valamit kezdeni, de akkor az egész szöveg értelmetlen? Jajj nee...

2018. márc. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!