Illetve lenne még egy,hogy egy érintőnégyszög 3 oldalának hossza, 20,21,22 cm, Mekkora a negyedik oldal?
Előre is köszönöm!
2018. márc. 27. 16:13
1/2 anonim válasza:
Bármely érintőnégyszögben a két-két szemközti oldal hosszának összege egyenlő
1.eset 20+21=22+d
2.eset 20+22=21+d
3.eset 21+22=20+d
Az első kérdésben meg gondolom kerületet akartál írni
r^2*pi=2*r*pi*2 vagy r^2*pi*2=2*r*pi, nem tudom melyikre gondoltál
2/2 A kérdező kommentje:
Igen :D Köszönöm sokat segítettél.
2018. márc. 29. 08:25