Valaki tud segíteni nekem fizikában? (7. oszt. )


Ha nem csinálom meg ezeket a feladatokat akkor egyest kapok, valaki segítsen.


1.Mekkora erővel tolta az asztalos a gyalut, ha egy mozdulat 50 cm távolságán 30J (joul) munkát végzett, és hatszor kellett végigtolnia a gyalut, hogy sima legyen a felület ?


2.Mekkora erővel lehet 15m úton 900J munkát végezni ?


3.Egy hasábot 10m hosszú úton egyenletesen mozgatunk 50N nagyságú erővel. Mennyi munkát végzünk ? Mennyivel változik a közbem a testek belső energiája ?


4. Mekkora erővel lehet egy test mozgási energiáját 10m hosszú úton 1000J-lal növelni, ha a súrlódási erő 50N nagyságú ?


5. Szántáskor egy traktor 2500N erővel húzta az ekét. Milyen hosszú úton végzet 500kJ munkát ?


Valaki a megoldást, nagyon nagyon megköszönném



2018. ápr. 2. 19:04
 1/3 dq ***** válasza:

A képlet az, hogy W=F*s, Munka=Erő*Elmozdulás. (Amikor az erő konstans, és, az elmozdulással egy irányú.)


Átrendezve: F=W/s és s=W/F.


Nincs más dolgod, mint a szövegből kiolvasni a megadott 2 értéket, és elosztani vagy összeszorozni a két mennyiséget, hogy megkapd a harmadikat.


1: Meg van adva a munka és az elmozdulás, az erőt kérdezik. Tudod hogy F=W/s, azaz Erő=Munka/Elmozdulás.

Tehát: Erő=30J/0.5m=60J/m=60 N.


A többi ugyanígy.

2018. ápr. 2. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Az összes feladatban a W=F*s képletet kell használnod.
2018. ápr. 2. 19:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. ápr. 2. 20:31