Mi a levezetése? Egyetem, valszám


96doboz csokoládé közül 12 hiányos. Találomra kiválasztunk 9-et visszatevéses módszerrel.

Mi a valószínűsége, hogy

a) 3 lesz hiányos

b) legalább 5, de kevesebb mint 8 lesz hiányos

c) nem lesz közöttük hiányos

d) lesz közöttük hiányos



2018. ápr. 5. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden választásnál p=12/96=1/8, hogy hiányos lesz.

Ez egy binomiális eloszlás.


9-et választasz, ebből 3 hiányos:

(9 alatt a 3) * (1/8)^3*(7/8)^6

b-nél kiszámolod, 5,6,7-re ugyanezt.

c-nél 0-ra

d-nél 1-P(C) a válasz.

2018. ápr. 5. 20:37