Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki nem tudná esetleg...

Valaki nem tudná esetleg ennek a matekfeladatnak a megoldását alaposan levezetve?

Figyelt kérdés

Az ABCD konvex négyszögben mehúzzuk az AC, Illetve a BD átlókat.Ismert hogy AD=2

ABD háromszögben a B csúcs 90° illetve az ACD háromszög C csúcsa is 90°

Ezenkívül az ABD háromszög szögfelezőinek metszéspontja gyök2 távolságra van az ACD háromszög szögfelezőinek metszéspontjátol.

Határozzuk meg a BC oldal hosszát.

Probalkoztam minden fele geometriai tétellel de nem találok összefüggést



#matematika #trigonometria #nehéz feladat sinusz
2018. ápr. 6. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
gyök(3)
2018. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki le tudná vezetni nekem mert nem nagyon értem hogy jött ki
2018. ápr. 12. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem aktuális versenyfeladat? Mert akkor nem etikus itt kérni a megoldást.

Elinduláshoz:

ABCD húrnégyszög, AD a kör átlója, B,C pontok a körön. (2.sor)

Ha feltesszük, hogy szimmetrikus trapéz (és találunk ilyen megoldást) akkor O.K.

Felírható az A-nál és D-nél levő x szögekre:

sin(2x)/(sin(x)+cos(x)+1)/tan(x/2)=1-sqrt(2)/2

Ebből adódik a szög, és BC is.

2018. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eggyáltalán nem erről van szó csak önszorgalomból néztem tankönyvből nehezített feladatokat és hát én olyan vagyok aki szereti a kihívásokat de ugye az iskolánkban hát a tanárok nem tudnak velem igy foglalkozni a 30 fos osztalyban aztan igen. Koszi hogy segitettel😊
2018. ápr. 12. 16:27
 5/5 dq ***** válasza:

Mondjuk egy megoldás az, hogy a szögfelezők IB, IC metszéspontjai (a beírt körök középpontjai) rajta vannak egy fix köríven, a B és C pontok helyétől függetlenül. Szögekkel egyszerűen kihozható, hogy a BC-hez tartozó látószög meghatározza az IB IC ívhez tartozó látószöget; azaz a BC szakasz nagysága az IB IC szakasz nagyságát -- függtlenül B és C helyétől.


A konkrét számolást meg mondjuk elvégzed szimmetrikus trapézra (de kerületi szögekkel is kijön).

2018. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!