Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy szabályos nyolcszög alakú...

I am Nephilim kérdése:

Egy szabályos nyolcszög alakú asztalhoz leül nyolc gyerek, Alexa, Bea, Csaba, Dorka, Edit, Feri, Géza és Hilda. Mennyi a valószínűsége, hogy Alexa Csaba mellé kerül és Dorka pedig Edit mellé, ha minden elhelyezkedés egyformán valószínű?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget :)

2018. ápr. 12. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Miért van több nö, mint férfi az asztalnál?!
2018. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Le pontozva. ;)
2018. ápr. 13. 06:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem itt kellene a házidat megiratni velünk? Vagy esetleg valami próbálkozást felmutathatnál...
2018. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
8an vannak ugye. Tekintsd ACS-t és DE-t egynek igy már csak "6" elhelyezendö párod maradt. Azt, hogy hány féle sorrend létezik asztalnál vagy bármyilen körben valo elhelyezkedésnél (n-1)!-sal számolod ki. Itt most neked n=6 így 5!*4 (4gyel azért kell megszorozni mert A és CS helyet tud cserélni az *2, de ugyanez van D és E esetében is *2)
2018. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Miért lettem lepontozva? Csak leirtam egy általam ismert megoldásmodot...

Rossz? Mit rontottam el?

2018. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem lettél lepontozva. Nagyon köszönöm. Az elözőnek küldöm: Képzeld el probálkoztam csak nem voltam benne biztos, hogy jó. Én például úgy számoltam hogy az összes eset: n=8!

A kedvező pedig: k= 4! *4 (a felcserélés miatt) * 6 (annyi féle helyen lehetnek)

Tessék nem veletek csináltattam meg! Csak megkérdeztem, hátha valaki máshogy csinálja és tanulhatok belőle. Nem kéne általánosítani. :)

2018. ápr. 15. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!