Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jókai Mór - A kőszívű ember...

Jókai Mór - A kőszívű ember fiai, pár kérdés. (? )

Figyelt kérdés

1. Kövesd nyomon A kőszívűember fiai cselekményének idejét! Mikor hal meg az idős Baradlay? Mikor van Ödön eljegyzése? Mikor keresi fel Marie asszony Jenőt és Ödönt? Mennyi idő telik el az idő zárlatáig?


2. Gyűjtsd össze Richárd barátait és ellenségeit! Kik szeretik és kik gyűlölik őt? Melyik táborban vannak többen?


3. Idézd föl, hova kerül, hogyan tér haza Ödön a bukás után!

- Jellemezd őt, és mutasd be a családját, rokonait is!


4. Oszd három csoportba a regény szereplőit!

- Válazd külön a főszereplőket, a mellékszereplőket és az epizódszereplőket!


5. Írj érvelő fogalmazást Baradlayné férjével szembeszegülő döntéséről! Gyűjtsd össze tettének negatív és pozitív kevetkezményét! Foglalj állást: helyesen vagy helytelenül cselekedett?


+1 Melyik a kedvenc fejezeted, és miért? :)


Köszönöm, ha válaszoltok egy-egy kérdésre, bevallom lusta voltam kiolvasni a könyvet, de szerintem a mai világban nem ilyeneket kellene olvasni -főleg egy 13 éves gyereknek...


Az utálkozó kommenteket mellőzétek, tudom, hogy el kellett volna olvasnom!



2018. ápr. 25. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

nem, nem kellett volna elolvasnod egy ilyen regényt. rohadtul nem való a 21. századi gyereknek. ezt az elmaradott idióta oktatási rendszert nem értem. mi a fenéért oktatják ezt a mai napig...-.- amikor 16 évesen el kellett olvasni én tettem rá az egészre... pedig kitűnő voltam végig, és imádok olvasni. a mester és margaritát is imádom, pedig azt sem olvastam el akkoriban, mert úgy gondoltam, hogy ilyen színvonalú (nem gyereknek való) könyvvel ennyi idősen az szórakozzon, akinek való.

ha jó tanuló vagy mondd el a véleményedet erről a tanárodnak. bár ez a pedagógustól is függ, nekem végül nem írta be az egyest, megértette az álláspontom.

2018. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!