Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakdolgozatnál az internetes...

Szakdolgozatnál az internetes források URL-jét mennyire kell részletesen írni?

Figyelt kérdés
pl. én a Budapest Bank hiteleiről írok elég ha feltüntetem h www.budapestbank.hu vagy az összes hitel URL-jét külön kell? áruvásárlási hitel, lomard hitel , hitelkártya, személyi kölcsön......
2018. ápr. 26. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ki kellett másolni a teljes linket felülről.

N

2018. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen nekem is ki kell csak van h a budapest bank oldaláról pl 5 fajta url szükséges és nem tudom hogy kell külön mind az öt vagy csak www.budapestbank.hu és hagyni kell nekik is valami munkát xd
2018. ápr. 26. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan úgy, hogy a bíráló a hivatkozást a keresőbe bemásolva azonnal lássa és ne neki kelljen már megkeresni a bank honlapján kutakodva.
2018. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, a pontos url kell + dátum (célszerű beadás előtt újra rájuk keresni (igen, az összesre), és ha változatlan formában elérhetőek, akkor a legfrissebb dátumot írni, amikor leadás előtt még láttad)
2018. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyetemed megkívánja. Sokszor ez szakonként változó.. nemhogy egyetemenként.
2018. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Én külön felüntettem a teljes linket. Hiszen az adott oldal egyik meg másik részéről is idéztem külön külön. Nem nagy dolog kimásolni a másik oldalra a linket. De ezt meg szokták adni pontosan a szakdolgozati útmutatóban. Nekem legalábbis így volt.

(első válaszoló voltam)

2018. ápr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3 Nyilvánvalóan neki is legyen már valami dolga ugyanis nálunk ezek semmit nem csinálnak a konzulens nagy ívben sz...


#4 holnap fogom leadni , megnéztem ma megvan minden amire hivatkoztam csak nekem kicsit fura h legyen a mai dátummal frissítve az nem tök olyan h na ma töltöttem le / csaptam össze ? a letöltésből legalább látja h már márciusban le lett töltve és pl. van olyan szabályzat ami 3 havonta változik akkor akki elkezdte írni januárban írja át az egészet áprilisban mert azóta épp változott ?


#5 Sajnos ez kb. sehogysem kívánja nincs erre a honlapom szabályzat csak olyan van h az ábrák címe feletük legyen a forrás alattuk , meg h az irodalom jeygzékben szerepelje a könyv neve, szerzője, kiadója , kiadás helye , éve de internetes forrásról semmi szó nem esik csak irodalom jegyzékről h a szakiroddalom milyen formában legyen


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást

2018. ápr. 26. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:

AMit az URL-en el lehet érni azt mellékelni kell a dolgozathoz pl. egy CD-n, vagy ha nem túl sok, akkor kinyomtatva.

Így nem lehet félreértés, vagy olyan, ha később kell utánanézni valaminek.


Az a baj az URL-ekkel, hogy épp emiatt nem hiteles források, mert átalakítják a honlapot, és utólag ellenőrizhetetlenek!

2018. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az már nem az én bajom ha nem tudnak utána nézni egyébként ez FOSZ nem kell cd-n leadni 2 hónapjuk van kijavítani addig remélhetőleg nem tűnik el a forrás
2018. ápr. 26. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!