Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Deriválás és integrálás?

Deriválás és integrálás?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, viszont a fizika szakkör miatt jó lenne ha megtanulnék deriválni és integrálni. A matektanárunk nem szeretné most tanítani, egyrészt mert így is éppen hogy csak be fogjuk fejezni a tananyagot, másrészt még elég korai. Az órai fizikatanárunk ugyan így van vele, a szakköri fizikatanár meg mondja, hogy meg lehet ezek segítsége nélkül is a feladatokat amiket ad, csak így könnyebb. Valaki el tudná magyarázni, vagy tudna linkelni oldalt, ami jól magyarázza el? Keresgéltem már a neten, de nem igazán találtam jó oldalakat. (A logaritmus már megvan fejben)

2018. ápr. 27. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Trigonometria mennyire megy? Azt érdemes megtanulni, mert anélkül nehéz lesz a deriválás. Az integrálást csak a deriválás után kezdd el tanulni, ég és föld a különbség a kettő nehézsége között. Én a vizsgafelkészülésemhez a mateking.hu-t használtam. A határértékszámítást is tanuld meg, ha szeretnéd ismerni a deriválás elméleti hátterét is, nem csak gépiesen csinálni a műveleteket. Az improprius integrálhoz meg elengedhetetlen a határértékszámítás is.
2018. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezeket ha begyakorlod akkor szerintem egész jól meglehet tanulni deriválni, integrálni, csak fontos hogy sorba haladj, ne egyből a deriválással kezdd, különben semmit nem fogsz érteni.

2018. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy a gazdasági matek deriválásainál és integrálásainál léteznek bonyolultabb feladatok (?), de én most tanultam ebben a félévben és szerintem nem egy nagy kunszt. Nem kell hozzá egy zseninek lenni, csupán a deriválási szabályokat kell begyakorolni. Az integrálást tényleg a deriválás után kell elkezdeni, főleg mert az integrálási feladatok jó részéhez tudni kell deriválni. Ha kell, küldhetek vázlatot. :)
2018. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!