Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a 15 éves...

Mi a különbség a 15 éves háború és a Habsburg- és törökellenes hadjáratok között?

Figyelt kérdés
Mit takar ez a két háború? Olvasgattam az interneten, de nem igazán értem, hogy miről van szó. Hogy jöttek sorban a dolgok a török hódoltság idején nagyon nagy vonalakban? Ha valaki logikusan el tudná nekem magyarázni ezt az egészet tömören, nagyon megköszönném. (:

2018. ápr. 28. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

15 éves háború: 1576-1606 Habsburgok harcolnak az Oszmán birodalom ellen Magyarország területén.

Török ellenes harcok: Hunyadiak korától egészen 1699-ig, a karlócai békéig, amikorra a Szent Liga kiveri az országból a törököt (Temesköz kivételével).

Habsburg ellenes harcok: az udvar elleni harcok a kora újkor folyamán. (Bocskai, Thököly, Rákoczi).

2018. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1593-1606, bocss :"DD
2018. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Már nem azért, de a törit hogyan lehet nem érteni? :D Ehhez már komoly tehetség kell.
2018. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok humános beállítottságú, sosem érdekelt a történelem annyira, hogy beleássam magamat. Ha érdekelne biztosan foglalkoznék vele annyit, hogy egészen összeálljon a kép a fejemben, de jelenleg csak annyi vele a célom, hogy le tudjak érettségizni belőle. A továbbiakban nincsenek a történelemmel terveim, a főprofilom sokkal inkább a biológia és kémia. (:
2018. ápr. 29. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt értem. De ha csak az érettségizés a célod, akkor nem értem, hogy mégis mit akarsz pontosan "megérteni".


Ehhez a szinthez bőven elég, ha bemagolod a fontosabb évszámokat, fogalmakat, eseményeket, személyeket. Érettségin amúgy is ott lesz az atlasz, abban meg rengeteg minden benne van. Persze itt is vannak komolyabb összefügéssek és objektív törvények, csak nem értem, hogy pontosan miért akarsz ezzel foglalkozni.


Amúgy segítőkész vagyok, szívesen segítenék is, de 99%-ban azt tudnám leírni, amit két kattintással megtalálsz a neten. Szóval mire vagy kíváncsi egész pontosan, vagy mi az, amit nem értesz?

2018. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!