Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná a logaritm...

Valaki elmagyarázná a logaritmus ezen részét?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a log 3 és az ln 3 között


Ha log 2-vel számolok 2 tizedesre kerekítve ez jön ki:0,48

még ha ln 3-mal akkor:1,10

viszont ha úgy számolok, hogy (ln3/ln10) akkor ugyanúgy kijön a 0,48 (log3/log10 ugyanígy).


Ha beírom pl hogy log 81/log 3 vagy ln81/ln3-mal min d 2 esetben ki jön a 4. Annyit tudok, hogy az egyik az E számra épül, de akkor, hogy is van most ez az egész. Tehát pl logaritmus 40-re mennyi az igazi érték, ha 10-es alapú 3,69 vagy ,16??


2018. ápr. 29. 13:13
 1/5 anonim válasza:
A log 3-nál 10-es alapú logaritmus van. Az ln 3-nál e alapú logaritmus van.
2018. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A logaritmus értéke függ attól, hogy az alapja mekkora. Ez a definícióból következik.


Logaritmusok osztásánál az eredmény az alaptól független lesz.

Ugyanis belátható, hogy különböző alapú logaritmusok között az argumentumtól függetlenül egyenes arányosság van.


Ez a kérdésre a válasz.


Másképp: Ha adott a logaritmusok hányadosával meghatározott érték, akkor ebből nem fejthető vissza, hogy az alapja a logaritmusnak mekkora volt.

2018. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az előző válaszokra nem reagáltál, így nem tudni, hogy értesz-e már valamit a logaritmus fogalmáról:

[link]

2018. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi csak nem voltam itthon napközben így elfelejtődött, de igen megértettem, köszönöm mindenkinek. ;)
2018. ápr. 29. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
#4-kérdezőnek: nagyon örülök, ha megértetted, és örülök hogy segíthettem.
2018. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!