Zombori Mónika kérdése:

Koordináták? Adott egy háromszög csúcsainak koordinátái A (-2;1), B (8;-3) és a C (2;6). Határozd meg a kerületét, legnagyobb szögét.

2018. ápr. 30. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

AB iránvektor (10;-4), AB hossza=gyök alatt(10^ˇ2+(-4)^2)= gyök alatt(116)

BC irányvektor (-6;9), BC hossza=gyök alatt((-6)^ˇ2+9^2)= gyök alatt(117).

AC irányvektor (4;5), AC hossza gyök alatt(4^2+5^2)= gyök alatt(41)

Kerület=gyök(116)+gyök(117)+gyök(41)

Legnagyobb szög a legnagyobb oldallal szemközt van. Erre felírod a koszinusztételt:

117=116+41-2*gyök(116)*gyök(41)*cos(alfa)

alfa=73,14 fok

Szokták még kérdezni a háromszög területét is.

T=[gyök(116)*gyök(41)*sin(73,14)]/2

2018. ápr. 30. 08:37
 2/2 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

AC oldal felezőpontjának koordinátáit Fb, BC oldal C-hez közelebbi harmadoló pontjának koordinátáit Hc és a háromszög súlypontjának S koordinátáit kellene meghatározni.


Köszönöm

2018. ápr. 30. 11:03