Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Érettségin a piszkozati lap használata?!?!

Igazából azt nem értem, hogy hogyan kéne nekem azt esetlegesen diszkréten kérnem az írásbelein...csak nyújtsam fel a kezem? Nem úgy van hogy nem lehet meszólalni? Van különbség a tisztázati és a piszkozati lap között? Ha pl. rájövök, hogy rossz a fogalmazás akkor fogom és az eredetit áthúzom és akkor a tisztázatira átírom? Azután fogom és csak simán bennehagyom a füzetben?

A piszkozatival mit kell csinálnom át kell húzni vagy valami?

Elég gáz kérdés tudom, de nem szeretném elrontani az érettségin esetlegesen ezt

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, irodalom, biológia, angol, tisztázat, lap, piszkozat, gimnázium

máj. 1. 19:36  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

A helyesírásért bocsi...telón gépeltem be

# 1/9Időpont máj. 1. 19:39 Privát üzenet
El fogják mondani az írásbeli előtt

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 1. 20:29 Privát üzenet

A tisztázatin az üres részt, a piszkozatin az egészet

át kell húzni -

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 1. 20:31 Privát üzenet

Én úgy emlékszem egyébként is kaptok piszkozati és tisztázati lapot, de ha nem, akkor simán jelentkezel és a felügyelő tanár ad majd.

A piszkozatit át kell húzni, azt nem fogják értékelni. Ha a fogalmazásod nem jó a füzetben, akkor áthúzod és megy a tisztázatira.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 1. 21:37 Privát üzenet
A tisztázati lap arra való, hogy ha valamit elrontottál a feladatlapon és nincs helyed kijavítani, akkor a tisztázatira írod a helyes megoldást. Tipikusan hosszabb feladatoknál van haszna, amikor a végén jössz rá, hogy már az elején elírtál valamit és mivel teleírtad már a feladatlapot, ezért nincs helyed újraírni az egészet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 1. 22:17 Privát üzenet
Szerintem úgy van, hogyha kell, akkor fölállsz, és odamész a tanári asztalon lesz kikészítve egy kupac üres lap; vagy pedig lehet, hogy még menet közben a felügyelő-tanár feláll, és nekiáll osztogatni. Vagy lehet, hogy eleve több üres lapot kaptok, mondjuk kaptok két teljes lapot még pluszban, mielőtt elkezditek. Amúgy nemtom. Rég voltam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 1. 22:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát😊

# 7/9Időpont máj. 1. 22:43 Privát üzenet
Előtte van egy kis tájékoztatás, majd mindent elmondanak érthetően, de rá is tudsz kérdezni, ha valami nem volt világos elsőre és akkor segítenek. Mikor beadod a feladatlapokat, akkor is majd átnézik, hogy minden oké-e stb. és rendesek szoktak lenni, ilyenkor is szólnak, ha valahol lemaradt a neved vagy valamit elfelejtettél. Egyébként nálunk úgy volt, hogy a tanári asztalra ki volt rakva egy kupac pecsétlet papírlap, ha kellett, akkor felálltál, odamentél és elvettél egyet. Rá kellett írni a nevünket és, hogy piszkozat/tisztázat (lehet, hogy még mást is kellett ráírni, de erre már nem emlékszem, de majd úgyis elmondják) és akkor használhattad, írhattál rá. A piszkozat az arra való, hogy azon "gondolkodj", firkálj, próbálkozz és, ami arra rákerül azt át kell húzni, ezt nem fogják értékelni. A tisztázat pedig tulajdonképpen javítás és plusz hely gyanánt szolgál, tehát ha pl. rájöttél, hogy mégsem jó, amit a füzetbe írtál, de ott már nincsen több hely, akkor írsz a tisztázatra vagy, ha nem férsz ki, akkor is a tisztázatra írsz. A tisztázatot értékelik. Valamint a tisztázaton illetve a füzetben lévő üres helyeket is ki kellett húzni, hogy utólag már ne lehessen odaírni semmit sem. Most hirtelen ennyi jutott eszembe...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 1. 23:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Uhh köszii ez nagyon hasznos volt😊

# 9/9Időpont máj. 6. 18:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a különbség a tisztazati lap és a piszkozati lap között az érettségin?
Mi van akkor, hogyha érettségin írtam piszkozati lapot, a lapra rá is írtam hogy piszkozati lap, át is húztam, de a dolgozat elejére elfelejtettem kitölteni azt a kis rublikát...
Érettségin a tisztázati lapon és a piszkozati lapon is át kell húzni az üres részt?
Ha szóbeli érettségin sokszor nézek a piszkozati lapomra az baj? (persze nem onnan olvasom fel végig. )
Mi történik, ha érettségin elfelejtettem beírni, a tisztázati és a piszkozati lapok számát? Vagy ha nem minden oldalra írtam fel a nevemet, csak az oldalak többségére?
Mennyi pontot vonnak le magyar érettségin ha csak egy vagy másfél oldalt írok az utolsó feladatban?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!