Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldás? (Olasz, kisisko...

Mi a megoldás? (Olasz, kisiskolás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsős gyerkőcömnek adták fel házifeladatnak ezt a két oldalt, de sajnos nem nagyon tudjuk megcsinálni.


Mi a válasz?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


[link]


[link]


2018. máj. 2. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Eddig csak az egyiket néztem meg, amikor a játékok még játszanának. Már régen olaszoztam, szóval a helyesírást nézd át. De, szerintem pl. egy játékbaba még sétálna egyet, vagy megfésülné a haját. Egy játékautó tenne még egy kört. Egy játékmackó enne egy kis mézet. Ilyesmi.


Secondo te, che cose vorebbe fare (Szerinted mit csinálna):


una bambola (egy játékbaba) : vorebbe fare una passegiare; si pettina i suoi capelli

una macchinina (egy játékautó) : vorebbe va un giro.

un orsetto di peluche (egy játékmackó): Egy játékmackó: vorebbe mangia il miele


De nincs túl későn ez egy elsős kisgyereknek?

2018. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, megnéztem a másikat is. Ott az x rossz helyen van. Mert azért fantasztikus a nagy tesó, mert megnyugtatta az öccsét.


Válaszként, hogy miért bajkeverő Henrik, csak kimásolnám, hogy úgy hisztizett, hogy úgy tűnt mintha tűzoltók szirénáznának.


Perché Enrico é un rimpescatole, completa:

Frignava cosi forte che sembrava la sirena dei pompieri.

2018. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!


Sikerült megcsinálnunk!


Én sem értem miért kell ilyen feladatot adni egy elsősnek...


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!



Ti auguro una buona serata! :)

2018. máj. 3. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Volentieri!:)

Grazie, auguro anche loro una buona serata! :)


(Amúgy rosszul írtam a példákat, mert a volere ige feltételes alakja után a főige infinito alakja kell, nem a ragozott)

2018. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!