Erre mi a válasz?

Figyelt kérdés

Ha valakinek esetleg (nemtudomhogy)van ideje arra hogy segítsen a házimban és megmentsen egy egyestől és egy nyaklevestől,akkor tudna valaszolni erre a pár "könnyű" kèrdésre?

Mikor alakult ki a Guyanai hegyvidék,a Mississippi alföld és a Parti síksàg?

Hol vannak Amerikában búza és kukoricatermesztő területek?

Mièrt van itt nagy jelentősége a légi közlekedésnek?

Ha valaki erre időt szán annak nagyon hálás leszek.



2018. máj. 3. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a megoldás a földrajz tankönyvedben rejlik - mi lenne, ha elővennéd?! :)
2018. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül hasznos segítséget,erre nem is gondoltam!
2018. máj. 4. 05:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2 éve érettségiztem, de lássuk, mi maradt meg! :D

- az alföldek és síkságok a negyedidőszakban keletkeztek

- a guyanai hegyvidék egy ősmasszívum, az előidőben alakultak ki ezek

- Amerika Közép-nyugati részét hívják az ország éléstárának, ettől picit keletebbre van a kukoricaöv.

- azért van nagy jelentősége a légi közlekedésnek, mert maga a kontinens iszonyatosan nagy terület, így a leggyorsabb eljutni valahová, és a vasútnak nincs annyira nagy fontossága, mint pl. nálunk.

2018. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért aki ilyen egyszerű kérdésekre nem tudja a választ megkeresni, az megérdemli az 1-est...


"Mikor alakult ki a Guyanai hegyvidék,a Mississippi alföld és a Parti síksàg?"


Földrajz könyvben benne lesz a válasz, a tartalomjegyzékből megtudod melyik oldal foglalkozik ezzel a témával.


"Hol vannak Amerikában búza és kukoricatermesztő területek?"


Földrajz térkép fellapoz, megnézed hol van búza és kukorica Amerikában.


"Mièrt van itt nagy jelentősége a légi közlekedésnek?"


Hát mondjuk IQ-ból rávágod, hogy azért, mert Amerika egy hatalmas kontinens. Vagy kinyitod a térképet, rácsodálkozol, milyen nagy Amerika és magától értetődően ugyanerre a következtetésre jutsz. Vagy ha így sem megy, akkor megnézed Amerika térképét, megnézed a főbb közlekedési útvonalakat (vasút, autópálya) és levonod a következtetéseket belőle.

2018. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!