Gráfos feladatok?

Figyelt kérdés
Hány olyan 5 pontu egyszerű gráf van melyben a pontok fokszámai 1,2,2,2,3? Oldja meg a feladatot úgy is hogy a pontokat megszakítva és úgyis hogy nem
2018. máj. 6. 16:40
 1/3 anonim válasza:

szerintem ez kombinatorika lesz, és a sima gráfok, mert nem tudom milyen az hogy pontokat megszakított gráfok??

na mindegy

az egyik akkor

5! / 3!

szerintem

2018. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oldja meg a feladatot úgy is hogy a pontokat megszámozza és úgyis hogy nem
2018. máj. 6. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek számozva a csúcsok, akkor két lehetőség van:

Vagy van él a 3-as és 1-es fokszámú csúcs között, vagy nincs. Mindkét esetben egyértelmű, hogy hogyan húzod be az éleket, tehát 2 ilyen gráf van.


Számozott esetben, ha nincs összekötve a 3 és 1 fokszámú csúcs, akkor az egyik 2-es fokszámú különbözik a másik kettőtől, mert az az egyes csúcshoz kapcsolódik, a másik kettő egyforma. Hasonlóan akkor is különbözik az egyik 2 fokszámú csúcs a másik kettőtől, ha a 3 és 1 fokszámú csúcs nincs összekötve, és a maradék két csúcs egyforma. Tehát mindkét esetben 5*4*3 = 60, összesen 2*60 = 120 ilyen gráf van. (Ugye a 3-as fokszámút 5-féleképpen választhatod, az 1-es fokszámút ettől függetlenül 4-féleképpen, a 2-esek közül a kakukktojást pedig ezektől függetlenül 3-féleképpen, és a maradék kettő már mindegy hogy van, az 1-féle lehetőséget ad.)

2018. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!