Deriválás egyszerüsítés?

(x^2+2x+4)/(x+3)^2 az első deriváltnál hogy kell egyszerüsíteni? Miért lesz a nevezőben a hatvány a 3.-on?
2018. máj. 6. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Hányadosfüggvényre van deriválási szabály:


(d/dt)[u/v]={(du/dt)*v-u*(dv/dt)}/v^2.


Ebbe kell behelyettesíteni:


u=x^2+2x+4


és v=(x+3)^2


Csak most x lesz t helyén. Érted?


Ellenőrizni a számításod. a W.alphaval tudod.

2018. máj. 6. 22:05