Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek parciális deriváltak,...

Matek parciális deriváltak, szélsőérték - segítség?

Figyelt kérdés

Ha valaki nagyon ráér és van hozzá kedve, levezethetné nekem lépésről lépésre bármelyik feladatot az alábbiak közül. Úgy, mintha egy sík hülyének magyarázná :D Simán a válasszal nem megyek sokra, a levezetés létfontosságú :D


Köszönöm előre is bárkinek, aki van olyan kedves, hogy foglalkozik vele:


1)


x^2+2y^2-1 minimális értéke, feltéve, hogy 2y+x=4


a) 7/3

b) 10/3

c) 13/3

d) 16/3


2) Az f(x,y)= y^3 + 3/2x^2 - 3xy


a) (0,0) és az (1,1) egyaránt lok. maximumhely

b) (0,0) lok. minimumhely, az (1,1) nem lokális szélsőértékhely

c) (0,0) és az (1,1) egyaránt lok. minimumhely

d) (0,0) nem lokális szélsőértékhely, az (1,1) lok. minimumhely


3) x^3 + xy + y^2 = 0 egyenletű görbének az (x,z)=(2,1) pontbeli meredeksége (deriváltja)


a) -1/8

b) -1/6

c) -1/3

d) -1/2


4) f(x,y)= 3x^2 + xy + y^2 függvény grafikonjának az érintősíkja az (1,0,3) pontban


a) z= 2x + y -1

b) z= 4x +y - 2

c) z= 6x +y - 3

d) z= 8x +y - 4


5) f(x,y)= 2x -4x^2 - 3y^2 függvény S= [(x,y): x^2+y^2 kisebb vagy egyenlő 2)]-beli maximumhelye:


a) (1/4,0)

b) (1/5,0)

c) (1/6,0)

d) (1/7,0)


6) f(x,y)= gyök alatt 1-4x+y függvény (0,0) pont körüli lineáris approximációja:


a) 1-x + y/2

b) 1-2x + y/2

c) 1-3x + y/2

d) 1-4x + y/2


7) Határozza meg az f'x(x,y); f'y(x,y) parciális deriváltakat, ha:


f(x,y)= 5x^3y^2e^x - 3x^2y^4 + e^y


2018. máj. 6. 20:31
 1/3 A kérdező kommentje:
az utolsónál a szövegben f deriváltak vannak, a HA után már nem
2018. máj. 6. 20:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fogom megoldani, de itt szerintem senki sem. Zh-ra tessék már felkészülni magad, legyen már ennyi önállóságod.


Amúgy annyit segítek, hogy a Lagrange-féle multiplikátor módszernek nézz utána. Számtalan példa van kidolgozással az interneten.

Pl. a meteking.hu-n. Tessék utánanézni!


Ezen kívül ott van Zalay Miklós: Többváltozós függvények analízise c. könyv. A Bólyai sorozat egyik legjobb tagja.


Önállósodj kérlek... Okés?

2018. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tanulok egyedül is, a legtöbb példa megy, de vannak szürke foltok. Egy levezetés rengeteget segít, nagyon sokszor segítettek már itt ki. Általában max pont körül írok mindent, nincs gond a hozzáállásommal. Használom a matekinget, az easymaths-et, tankönyveket és a gyakorikérdéseket is :)


Kaptam választ most is privátban, rengeteget segített a levezetése. Tudod az, hogy ide raktam ezt a sok példát, nem jelenti azt, hogy nem tudom őket megoldani. Egy okos magyarázat (amihez máshol lehet nem tud hozzáférni az ember) hatalmas lendületet ad.


Másokkal ellentétben nem csalok a vizsgákon, ZH-kon, nem nyomogatom a photomath-et és társait, önerőből írok meg mindent. Hol itt a gond az önállósággal?


Ez egy oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni, segíteni lehet másoknak. Nem értem mi a gond ezzel. Olyan, mintha megkérnék valakit személyesen, hogy tanuljunk együtt. 21. századnak nevezik. Kreatív gondolkodásnak. Nem félek kérdezni, ennyi a történet.


Máskor ne ítélkezz mások felett, totális látatlanban, okés?

2018. máj. 6. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!