Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segíteni, hogy vajon...

Valaki segíteni, hogy vajon jó-e ez a megoldás? (Fizika)

Figyelt kérdés

[link]


A felső feladat: mivel soros a kapcsolás, így az eredő ellenállás 2500 ohm lesz és az áramerősséget úgy kapom meg hogy a 10V-ot elosztom az eredő ellenállással.


Az alsó: itt mi az a teljesítményfokozat? Egyáltalán hogy értelmezzem ezt? És teljesítményértékEK? Több is? Mert először az áramerősséget akartam ezekből kiszámolni és akkor utána ugye U*I-vel meglesz a teljesítmény is, de több is kell, meg teljesítményfokozat??



2018. máj. 6. 21:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Felül mióta vannak azok sorba kapcsolva?


Teljesítményfokozat alatt teljesen mást értünk, helytelenül használták a szót. Arra gondol, hogy hányféleképpen lehet 3 darab 200 Ohmos ellenállást úgy kapcsolni, hogy az adott hálózatok felvett teljesítménye különböző legyen.

2018. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Oh.. Akkor a felsőt hogy kéne?

Az alsót pedig kapcsoljam a 3 ellenállást párhuzamosan, meg ahogy tudom és úgy számoljam ki az eredőjüket, majd az áramerősséget, majd külön-külön a teljesítményeket?

2018. máj. 6. 21:25
 3/37 anonim ***** válasza:

Felül írd oda mindegyik ellenállás lába mellé, hogy melyik pontra csatlakoznak (A vagy B) és látni fogod hogyan vannak kötve.


Alul pedig igen.

2018. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Kicsit zavaros mi melyikhez kapcsolódik.. ._.
2018. máj. 6. 21:31
 5/37 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy zavaros? Közvetlen vezeték vezet mindegyik ellenállás lábára. Csak végig kell haladni rajtuk.
2018. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Az alsónál én már 9-félét találtam, mondjuk az egyik csak rövid ideig működne… (És úgy tűnik, hogy csak ez a 9 lehetőség van.)
2018. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Én ezt a 9-et találtam, és gyanús, hogy nincs más, de azért nem teljesen vagyok biztos benne.

[link]


Ugye mindig az üres karikák közé kapcsoljuk a feszültséget…


Meg természetesen az első a bekapcsolás után nem sokkal átmegy a másodikba, szóval az nem egy hosszú életű kapcsolás… De lehet ilyet is, ha valakinek olyan napja van…

2018. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Én is ezeket találtam. Viszont szerintem ketté kellene szedni ezeket a megoldásokat, egyszer mikor is minden ellenállás rendesen be van kötve, és kétszer meg amikor nincs. Mert el tudom képzelni, hogy valamelyik javító tanár nem fogadja el azt, ha csak úgy lóg a levegőben egy ellenállás lába, így akkor azt lehetne mondani hogy csak a megoldás első felét nézze.
2018. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

> „valamelyik javító tanár nem fogadja el azt, ha csak úgy lóg a levegőben egy ellenállás lába,”

Ez hülyeség, akkor rövidre kell zárni őket, oszt jó napot!

2018. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Nem szakmabeli tanároktól én bármit kinéznék. Szívtam már párszor miattuk. Általánosban az volt a nagy szám, mikor egy pár ellenállásból és 1 áramforrásból álló hálózatot úgy rajzoltam le, hogy jobb oldalt volt az áramforrás, bal oldalt meg az ellenállások. Erre amiatt kaptam karót, mert hogy "ez az elrendezés nem átlátható, az áramforrás bal oldalt van egyezményesen(!) a hálózat pedig tőle jobbra". A középiskolai fizikatanárom meg azzal szívatott meg, hogy nem fogadta el megoldásnak mikor fordított referenciával rajzoltam be sok mindent, így értelemszerűen negatív eredményeket kaptam. Az eredmények jók voltak, de attól még azt "nem úgy szokás"...
2018. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!