Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Abortusz folyamat es utanna...

Abortusz folyamat es utanna valo szex?

Figyelt kérdés

Biosz oran az abortuszrol/ gyerekvallasrol volt szo. Beadandot kell csinalni. Mi az abortusz folyamata? Miert nemlehet utanna szexelni es meddig? Furdeni vagy zuhanyozni kell? Meddig van verzes? Ilyesmikre gondolok. Mar utanna olvastam de gondoltam itt is irok hogy tobb segitseg legyen.

Koszonom a valaszokat!


2018. máj. 7. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért legalább egyszer olvasd már el, amit ide leírsz!

Különben úgy néz ki, mintha egy debil félanalfabéta hebegne itt.

Én a helyedben kijavíttatnám ezt a kérdést... nem számoltam meg, de legalább 20 hibát tettél bele.

Milyen válaszokat vársz ezek után?

2018. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom a 12. hét előtti terhességmegszakításról van szó...

Két lépésből áll: tágítás és a méh kiürítése. Azoknál, akik még nem szültek hüvelyi úton, először felhelyeznek egy kis pálcikaszerű eszközt a méhszájba, ami nedvességet szív magába és megduzzad, így kíméletesen tágítja a méhnyakat. Ezt sok helyen a műtét előtti este vagy pár órával a műtét előtt végzik. Akik már szültek hüvelyi úton, azoknál ez a lépés kimarad. Maga a műtét vénás altatásban történik. Feltárják a hüvelyt, egy eszközzel megfogják a méhszájat. Utána -ha volt fent-, akkor eltávolítják a kis pálcikát. Utána jön az úgynevezett Hegar sor, ami fél mm-enként növekvő átmérőjű fám pálcák sorozata. Egymás után a méhnyakba helyezve ezeket az eszközöket a kellő tágasságig feltágítják a méhnyakat. Ezt követően ún. kürettel vagy vacuumeszköz segítségével kiszívják/kikaparjk a méh tartalmát.


Utána változó, hogy mennyi szextilalmat szoktak javasolni, általában 2-6 hét közötti intervallumot mondanak. Azért nem szabad utána szexelni, mert a méhszáj ki van tágítva, azon keresztül könnyebben feljutnak a baktériumok, ráadásul a méh belső felszínén is van egy seb, ahol a nyálkahártyát lekaparták.

Ugyanezek miatt nem szabad sem tampont használni utána, sem pedig kádban fürdeni, strandolni. A vérzés változó, hogy kinek meddig tart, 10-14 napnál tovább nem jellemző.

2018. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!