Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen wifi antennák vannak?

Milyen wifi antennák vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Wifi antennák típusairól írna nekem valaki vasárnap estig eggy jellemzést mert kéne a vizsgámra előre is köszönöm.

2018. máj. 11. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Fuhh de jó,milyen vizga ez?

A wifi antennákat működési frekvenciájuk szerint két csoportra osztjuk,nyereségüket decibelben mérjük. Polaritásuk lehet vertikális vagy horizontális. Sugárzási nyílászögüket fokban mérjük,az antennák típusa,kivitelezése határozza ezt meg. Optikai rálátás nélkül,egy Wifi kapcsolat kialakítása esélytelen. Csatlakozójuk N female aljzat.


2,4Ghz-es antennák:Általában otthoni felhasználásra használjuk,a wifi routerek is ezen a frekvencián dolgoznak.

Beltéri antennák: Ezt használják az otthoni routerek.


Kültéri antennák típusai:

-Szektor,ezt internetszolgáltatók választják nagy sugárzási fokuk miatt,elterjedt fokok: 60,90,120,150 fok.

Grid antennák: Nagy nyereségük miatt,és irányított sugárzása miatt igen közkedveltek,kliens antennaként szokták alkalmazni,egy antennafejből és egy rácsból áll,a rács adja az antenna meg az antenna nyereségét.


-Yagi antenna (cső antenna): Kliens antennaként használják,egy fehér cső általában és benne található az antenna.Sajnos az utóbbi időben sok kínai oldal átveri a felhasználókat és jóval nagyobb nyereséget írnak rá természetesen a ráírt nyereség fizikailag kivitelezhetetlen. Az antenna nyereségét méretéből adódóan is meg lehet saccolni,egy 2,4Ghz yagi antenna nem szokott nagyobb lenni 50cmernél,nyereségük kb 15dBi.


-Panel antenna: Ugyan az mint társa a Yagi antenna,csak nagyobb a nyílásszöge. Nyáklapból szokták készíteni,de vannak akik házilag is elkészítik rézlemezből.Ennek az elterjedt neve Biquad antenna.


-Körsugárzó antenna: Internetszolgáltatók szokták használni ezt is,beltéri változata szinte mindegyik otthoni routeren megtalálható. Mint nevében is benne van "körkörösen" sugároz,olyan helyekre szokták helyezni (kültéri változatát) ahol az optikai rálátás kétes,és nem lehet pontosan meghatározni a célpontot.Hossza elérheti a 160 centiméter is.


Az 5GHZ-es antennák. Az úgy nevezett mikorhullámú netszolgáltatók már szinte csak ezt a sávot használják. Miért? Az 5ghzes frekvencia több csatornával rendelkezik ezért zavar ritkán fordulhat elő más eszközökkel szemben.Nagyobb sávszélesség érhető el.

Az antenna méretük jóvval kisebb mint 2,4-es társaiké,de viszont nyereségük megegyezik.A frekvencia hátránya,sajnos a legtöbb otthoni eszköz ezt a sávot nem támogatja.


5Ghz-es antennák:körsugárzó,Grid,szektor.


(Összehasonlítás képpen tegyél egy 2,4-es körsugárzó és egy 5ghz-es körsugárzó képét egymás mellé) A neten megtalálsz néhány antenna belsejét,ezt az adott leírás mellé jó ha csatolod.)


Az antennákat az eszközökhöz koax kábelal szoktuk csatlakoztatni. Ezeknek a kábeleknek is van több fajtájuk,vastagságából adódóan meghatározható a kábel vesztesége. Minnél árnyékoltabb és vastagabb egy kábel annál kisebb a vesztesége. Nem ajánlatos 3 méternél hosszabb koax-ot használni,mert ronthat a jel minőségén. Koax típusok: H155,RG241,H1000 (ez a legvastagabb). A kábelek is frekvencia adottak,nem mind használható mindkét frekvencián.

2018. máj. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!