Kaptam egy házit és nem tudom hogy hogy oldjam meg! A kérdés így szól: melyik az a két szám amit ha össze adunk 76 ha kivonjuk egymásból a két számot akkor 18-at kapunk?2018. máj. 14. 17:42
1/5 anonim válasza:
Felírod őket egyenletesen, majd megoldod az egyenletrendszert.
Vagy elkezdesz tippelgetni és egy számológéppel kb. fél perc alatt meg lesz ez a két szám. Csak ekkor nem kapsz rá egy darab pontot se (ha dolgozatban lenne ez a feladat).
2/5 A kérdező kommentje:
szóval úgy hogy x+x=76
és x-x=18
2018. máj. 14. 17:53
3/5 anonim válasza:
Két szám. Szóval két ismeretlennek kell lennie.
4/5 anonim válasza:
Kétismeretlenes egyenletként felírható, és megoldható.
x + y = 76
x - y = 18
76-x = y
18+y = x
--------
18+76-x = x
94-x = x / +x
94 = 2x / :2
47 = x
Tehát az x = 47. Behelyettesítéssel megkapjuk az y -t:
x-y = 18
47-y = 18 / +y
47 = 18+y /-18
29 = y
x = 47, y = 29
Ellenőrzés:
47+29 = 76
47-29 = 18
5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2018. máj. 14. 18:30