Nem értem az algebrát! Valaki segítene?


Sziasztok,az a problémám hogy egyáltalán nem értem az algebrát.

Valaki eltudná nekem magyarázni?

Jelenleg itt tartunk(egy példa):

2+4(x+3)=4-3x



2018. máj. 15. 06:41
 1/1 Székely Péter 3 ***** válasza:

Az algebrát elmagyarázni egy-két mondatban nem lehet. De ezt a példát megoldhatjuk.

Először is felbontjuk a zárójelet: a felbontás azt jelenti, hogy 4-gyel megszorozzuk a zárójelben lévőket, azaz az x-et és a 3-at. Ekkor így néz ki az egyenlet:

2 + 4x + 12 = 4 - 3x

Azután előjel helyesen az egyik oldalra rendezzük az x-es tagokat és a számokat. Az előjel helyes azt jelenti, hogy ami az egyik oldalon +, az a másik oldalon - lesz.

4x + 3 x = 7 x, ez lesz az egyik oldal.

4 - 2 - 12 = -10. ez lesz a másik oldal.

Azaz: 7x = -10.

7-tel osztunk:

x = -10/7.

Ez egy tört és tovább nem egyszerűsíthető. Tehát ez a végeredmény.

2018. máj. 15. 07:22