Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megtudná érthetően...

1999Marci kérdése:

Valaki megtudná érthetően fogalmazni az alábbi feladatokra a helyes választ?

Figyelt kérdés

-Ismertesd az atom mazsolás puding modeljét!

-Mi a foto-effektus(elektromos hatás)? ki adta meg a magyarázatát?

-Mitől függ egy foton energiája?

-Ismertesd a Rutherford-féle Alfa szórási kísérletet!

-Hogyan változik alfa bomlás során az atom tömegszáma?

-Sorolj fel legalább 3feladatot amit a szabályozott -Láncreakciókhoz meg kell oldani!Az egyik feladatnál -Magyarázd meg,hogy miért van rá szükség!



2018. máj. 16. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
google
2018. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A mazsolás puding-modell vagy más néven Thomson modell egy olyan elképzelés volt melyben az elektronok egy pozitív töltésű kocsonyás anyagában rezegtek.

A fényelektromos hatás magyarázatát A. Einstein adta meg és maga a jelenség annyit takar hogy ha fémeket bizonyos frekvencia feletti fénnyel világítjuk meg a fémből elektronok fognak kilépni. Minden fémre van egy jellemző (úgynevezett kilépési munka) és ha megvilágító fény energiája ezt nem éri el akkor nem lépnek ki elektronok. Ennek a jelenségeknek az elvén működnek a fotocellás ajtók.

A foton energiáját az E=h*f képlettel lehet megkapni ahol a h a Planck-állandó az f a fény frekvenciája. Tehát a foton energiája kizárólag a frekvenciájától függ.

Rutherford alfa részecskékkel (He atommagokkal) bombázott egy aranylemezt mely köré egy fluoreszkáló lapot helyezett. Azt várta hogy az alfa részecskék szépen áthaladnak az anyagon és a fluoreszkáló lap az aranylemez mögött jelezni fogja ezt, de ehelyett nem csak ott jelzett becsapódást hanem mindenhol. Ebből a kísérletből jósolták meg az atommag létezését.

Alfa bomlás hatásara az atom tömegszáma 4-gyel csökkel.

Szabályozott láncreakció létrehozásához az egyik legfontosabb feladat a gyors neutronok lassítása. Erre azért van szükség mert a gyors neutronokat a 238-as urán hasadás nélkül befogná, a lassú neutronok viszont a 235-ös uránt jól hasítják. A láncreakció során arra is ügyelni kell hogy a hasadáskor keletkezett neutronok ne tudjanak kiszökni az uránból, ezért elegendően nagy tömegű uránra van szűkség, ezt úgynevezett kritikus tömegnek hívják. A reakció fenntartásához lényeges az is hogy megfelelő legyen az izotóp arány kellően nagy mennyiségű 235-ös uránra van szükség.

2018. máj. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm! ment a zöld pacsi
2018. máj. 17. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

2.#: Azt már tudjuk, hogy te tudod a kérdésekre a választ! A kérdező viszont ezután sem tud semmit, csak szolgai módon bemásolja a te válaszaidat. Így az életben is a könnyebbik végén fogja a munkát. Te fogsz legjobban csodálkozni, hogy mennyi életképtelen fiatal van, aki semmihez se ért!

A villogás HELYETT ajánlhattad volna te is a googlet! Abból talán tanulna...

2018. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először is, kérdezett valamit én válaszoltam... Tudtommal erre való az oldal. A kérdezőnek valószínűleg nem a fizika a kedvenc tárgya és ezzel nincs semmi probléma nem kell mindenkinek mindenből jónak lennie... Feltételezem hogy valami másból kiemelkedő tehát semmi szüksége nem lesz erre a tudására később és ami érdekli annak úgyis utána fog nézni. Másodszor te is felhasználója vagy az oldalnak és szerintem te sem örülnél ha hasonló válaszokat kapnál...
2018. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem ha van egy ilyen lehetőségünk hogy kérdéseket tehetünk fel és esetlegesen hozzá értő emberektől kaphatunk választ akkor miért ne éljünk vele? Szerintem ez egyáltalán nem azt jelenti hogy a könnyebbik végén fogjuk a munkát, pusztán csak élünk egy lehetőséggel, ha nem kapunk érdemi választ úgyis arra kényszerülünk hogy utána nézzünk... Ja és ha villogni akartam volna legalább a felhasználó nevem felvállaltam volna...
2018. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez házi feladattal kapcsolatos kérdés volt, tehát fenntartom a véleményemet. Valóban lehet kérdezni, sajnos, sokan ki is használják a leckéjük megíratásában.
2018. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!