Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kis kinematikai fizika...

Egy kis kinematikai fizika feladat. Ki tudja a megoldást?

Figyelt kérdés

Egy villamos és egy autóbusz az alábbiak szerint közlekedik:


A villamos egy megállóból indulva egyenes vonalban s utat tesz meg, majd utána egy köríven folytatja útját, amelynek sugara r=k*s, ahol k valós. A körív segítségével 90°-ot kanyarodik majd a jármű ismét s utat tesz meg egyenes vonalban, mikorra eléri a következő megállót.


Az autóbusz ugyanezen a vonalon halad, azzal a különbséggel, hogy a villamos mellett h távolságban. Azaz ha a körív szerinti pályát tekintjük, akkor az autóbusz R=r+h sugarú köríven kanyarodik.


Mindkét jármű mozgása a következő sebességekkel jellemezhető:


A kezdő egyenesvonalú pályán zérus sebességről v1 sebességre gyorsulnak 'a' konstans gyorsulással, amig b*s útat meg nem tesznek (0<b<1), utána az aktuális sebességüket 30%-al csökkentik.


A köríven való túljutáskor (1-b)*s távolság után sebességüket most már ismételten csökkentik és 'a1' lassulással közelítik meg a második megállót.


Határozzuk meg a villamos és az autóbusz relatív (egymáshoz képesti) sebességét az idő és a megtett út függvényében.


A számításokat paraméteresen kell elvégezni!


2018. máj. 20. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Einsteint kérdezd! Ő tudja!
2018. máj. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Le tudnám vezetni az egészet, csak nincs kedvem, mert nem az én házim.

Mi lenne, ha leírnád, hogy meddig jutottál, illetve hol akadtál el?

És akkor csak az adott lépést kéne elmagyarázni, nem kéne egy több oldalas levezetést mellékelni.

2018. máj. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából nem házi feladat, annak talán egy kicsit erős lenne.


Múlt héten mikor utaztam, jutott ez eszembe, vajon hogy lehetne kiszámolni.


Talán még egy emelt fizika érettségibe elmenne, de szerintem kevesen tudnák megoldani.


Akinek van kedve, vagy ideje, megoldhatja. Szerintem tanulságos a feladat, olyan szempontból is, hogy nem csak a középiskolában tanult sablonokat igényli, hanem kell gondolkodni is.

2018. máj. 20. 14:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Látom, nincs rá jelentkező. Ami nincs benne konkrétan a fv. táblában, azt már senki nem tudja megoldani...
2018. máj. 20. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!