Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom ezeket a fizika...

Hogyan tudom ezeket a fizika feladatokat megoldani?

Figyelt kérdés

Azért gondoltam, hogy nem jársz ide, mert emailre sem válaszoltál...Egyébként ki kellene nekem még számítani 3 feladatot, megtennéd, hogy kiszámolod? Kedd reggelre kellene.


1.Függőleges hullámzás úgy keletkezett, hogy egymással szemben helyeztünk el két hullámot, melynek a frekvenciájuk 2Khz. A közöttük lévő távolásg 10 cm. Milyen gyors a hullámok terjedése? (Megoldás: 400 m.s-1)


2.Ha lerövítítjük az akkordot 10 cm-vel, az alap frekvenciája 1,5 szeresen növekszik. Számítsd ki az akkord eredeti hosszát, ha mindkét esetben az akkordon áthaldó áram egyforma. megoldás 30 cm


3, írd le a fokozatos harmonikus hullámzás (lehet itt sugárzásra gondolnak) egyenletét, ha frekvenciája 500Hz, kitérések amplitudója 1mm, amely 5m.s-1 sebességel halad a pozitiv x tengelyen. Állapítsd meg az azonnali kitérését a pontnak 0,122 m távolságban a tápegységtől 0,025 s időben. A tápegység képlete a következő: u(0,t)=Asinomegat..

És ennek a megoldása pedig: u(x,t)=0,001sin2pi(500t-100x)m,u(x,t)=0,00095 m)


2018. máj. 21. 09:38
 1/1 Paradicsom77 válasza:

Leginkább gyorsan. Ha lassan csinálod, rájössz, hogy csak pazarlod az idődet, és nincs értelme.


És ami még fontosabb..

Szeretlek cic, igazán felvállalhatnál már..

2018. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!